تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۹:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

ماموریت مطهری به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای آزمون کنکور ۹۸ در استان‌های سیل زده

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در پیشنهادی خواستار تشکیل کمیته مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، نمایندگان استان‌های سیل‌زده و وزارتخانه‌های تصمیم گیر در امر آزمون کنکور سراسری شد و مطهری نیز پیشنهاد وی را در قالب ماموریتی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس محول کرد.

به گزارش قائم آنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی نوبت بعد از ظهر امروز (سه شنبه) مجلس با استناد به ماده ۱۶۱ آیین نامه داخلی مجلس گفت: تعویق کنکور ۹۸ در قالب طرح دو فوریتی در مجلس در جریان است اما رسیدگی به این طرح حداقل یک ماه زمان نیاز دارد.

وی ادامه داد: در افکار عمومی هم توقع به وجود آمده است. اگر مجلس نتواند این توقع را برآورده کند برای جوانان مشکلاتی به وجود می‌آید. خواسته جوانان استان‌های سیل‌زده منطقی است. استدلال آنان این است که چند ماهی است که به دلیل سیل نتوانسته‌اند درست درس بخوانند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نحوه جبران ی از دست رفته جوانان در استان‌های سیل‌زده حادثه دیده را با حضور نمایندگان این استان ها و وزارتخانه های مسئول، تصمیم گیری نهایی کنند تا جوانان از بلاتکلیفی خلاص شوند.

علی مطهری پیشنهاد نماینده شاهین‌شهر را خوب توصیف کرد و افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نمایندگان استان های سیل زده و مسؤولان دولتی راهی پیدا کنند تا تبعیض و بی عدالتی در زمینه کنکور ۹۸ اتفاق نیفتد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: امکان تعویق کنکور ۹۸ از نظر زمان بندی وجود ندارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.