تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۵:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

امکان راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با افغانستان وجود دارد

استاندار خراسان رضوی گفت: امکان راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با افغانستان در این استان وجود دارد، افغانستانی‌ها زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست مشترک با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان اقتصادی در تهران، اظهار کرد: وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه میلیون‌ها زائر داخلی و خارجی در کلانشهر مشهد یکی از مهمترین ظرفیت‌های خراسان رضوی به شمار می‌رود.

وی افزود: به دلیل همجواری استان خراسان رضوی با افغانستان، فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به بازارهای هدف در این کشور وجود دارد و برای بهره‌گیری از این ظرفیت، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گرفته که امیدواریم با کمک سرمایه‌گذاران و تمامی ارکان حاکمیت تحقق یابد.

رزم‌حسینی با تاکید بر لزوم تکریم کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی، گفت: تصوری که برخی افراد از سرمایه‌گذاران دارند، به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ باید به این باور برسیم کسانی که در مسیر ایجاد اشتغال و کارآفرینی گام بر می‌بردارند، غارتگر نیستند، بلکه مجاهد اقتصادی و از عابدین هستند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: می‌دانیم که در مسیر فعالیت مجاهدان اقتصادی مین‌های متعددی مانند قوانین مزاحم و تحریم‌ها وجود دارد اما همه ما وظیفه داریم که در مسیر توسعه، پیشرفت و رفع مشکلات اقتصادی گام برداریم.

وی با بیان اینکه برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن خواهیم کرد، عنوان کرد: اعتقاد داریم که کشور را باید با همکاری شرکت‌های توسعه‌گرا ساخت، نه با اعتبارات و بودجه‌های دولتی. شرکت‌های نامدار و توانمند می‌توانند با جمع‌آوری سرمایه‌های اندک مردم، زمینه شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم کنند.

رزم‎حسینی با اشاره به اینکه می‌توان شهرک‌های صنعتی مشترک با افغانستان در خراسان رضوی راه‌اندازی نمود، تصریح کرد: افغانستانی‌ها در این زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.