تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

باز بودن پایگاه های انتقال خون مازندران در ماه رمضان

مراکز انتقال خون مازندران در ماه مبارک رمضان علاوه بر روز‌ها، شب‌ها بعد از افطار نیز پذیرای داوطلبان و اهداکنندگان خون است.

به گزارش قائم آنلاین، اسماعیل پوریانی مدیرکل انتقال خون مازندران در گفتگو با خبرنگار ما،  با بیان اینکه اهدای خون برای روزه داران مشکلی ایجاد نمی‌کند وروزه داران می‌توانند با مصرف غذا و مایعات کافی در وعده سحر، نسبت به اهدای خون اقدام کنند، گفت:  تمامی مراکز انتقال خون مازندران در ماه رمضان فعال  وپذیرای اهداکنندگان خون است.

وی افزود: ساعت پذیرش داوطلبان  اهدای خون در مراکز انتقال خون ساری، آمل، بابل، تنکابن، چالوس از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ ظهر و شب‌ها  هم بعد از افطار از ساعت ۲۱:۱۵ تا ۰۰:۳۰ بامداد ودر پایگاه چالوس تا ساعت  ۲۴ است.. همچنین پایگاه نور روز‌های یکشنبه و  سه شنبه و پایگاه رامسر یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ فعال است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه پایگاه بهشهر شب‌ها  بعد افطار از ساعت ۲۱:۱۵ تا ۲۳:۳۰ شب  و پایگاه قائم شهر از ساعت ۲۱:۱۵ تا ۰۰:۳۰ بامداد فعال است، گفت: پایگاه گلوگاه چهارشنبه‌ها و پایگاه جویبار پنج شنبه‌ها از ساعت ۲۱:۱۵ تا ۲۳:۳۰ آماده پذیرش داوطلبان و اهداکنندگان نوعدوست است.

پوریانی افزود: با توجه به وجود بیش از ۴۵۰۰ بیمار خاص در استان، وجود بیش از ۶ مرکز جراحی قلب باز و همچنین عمر کوتاه فرآورده‌های خون و مدت زمان  محدود نگهداری آن، از مردم استان مازندران تقاضا داریم اهدای خون خود را در ماه رمضان به شب‌های قدر موکول نکنند و در طول ماه حضور مستمر در پایگاه‌ها و مراکز اهدای خون داشته باشند تا ما  نیز برای  تامین خون وپلاکت موردنیاز بیماران  استان دچار مشکل  نشویم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.