تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

۶۳۸ نفر در حوادث جاده‌ای مازندران جان باختند

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته، 638 نفر در حوادث رانندگی استان مازندران جان خود را از دست داده‌اند؛ گفت: بیشترین آمار فوتی‌ها در حوادث جاده‌ای شهرهای ساری، آمل و بابل رخ داده است.

به گزارش قائم آنلاین، علی عباسی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در سال گذشته، ۶۳۸ نفر در حوادث رانندگی استان مازندران جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۹۶، دو درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خاطرنشان کرد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی طی سال گذشته در استان مازندران، ۴۷۸ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

عباسی بیان کرد: شهرهای ساری و میاندرود با ۱۱۴، آمل با ۱۰۰ و بابل با ۷۵ و همچنین فریدونکنار با ۵ مورد فوتی، بیشترین و کمترین سهم جان باختگان حوادث رانندگی طی سال ۹۷ را در استان به خود اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: در این گزارش که با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت در سال گذشته آماده شده است؛ بیشترین تلفات حوادث رانندگی در جاده‌های برون شهری و راه روستایی با ۴۹۰ نفر و درون شهری با ۱۴۸ مورد گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: در حوادث رانندگی سال گذشته، ۱۷ هزار و ۵۲۱ نفر مصدوم شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۸ درصد افزایش داشته است.

به گفته عباسی، شهرستان های ساری و میاندرود با ۳ هزار و ۹۰۵، بابل با دو هزار و ۴۳۱ و آمل با یک‌هزار و ۹۲۷ مورد بیشترین و فریدونکنار با ۲۴۹ مورد کمترین مصدومان حوادث رانندگی را دارا بودند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.