تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نیکزادی‌پناه: شورای نگهبان به اکثر مواد مصوبه مجلس در خصوص قانون انتخابات ایراد خواهد گرفت

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مجلس در خصوص قانون انتخابات با مشکلات زیادی در عرصه اجرا مواجه است، گفت: شورای نگهبان به بیشتر مواد این مصوبه ایراد خواهد گرفت و اگر هم آن را تأیید کند در اجرای آن مشکل خواهیم داشت.

به گزارش قائم آنلاین، حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو  با اشاره به روند بررسی و تصویب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات در مجلس گفت: به نظر من این قانون، قانون جامع و مفیدی نیست و گرفتاری‌های آن در عرصه اجرا زیاد خواهد بود.

وی افزود: در سنوات قبل هم در یکی دو بار این طرح مطرح شد اما به ثمر نرسید. من احساس می‌کنم که این قانون، قانون جامعی نخواهد بود و ایرادات زیادی مخصوصاً در حوزه اجرا خواهد داشت.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر من بر این است که شورای نگهبان بسیاری از مواد مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون انتخابات را تأیید نخواهد کرد، اظهار داشت: آنچه به عنوان انتخابات تناسبی در مصوبه مجلس در اصلاح قانون انتخابات آمده با آنچه به عنوان انتخاباتی تناسبی مطرح است سازگاری و همخوانی ندارد و تناسبی که در مصوبه آمده تناسب درستی نیست.

نیکزادی‌پناه خاطرنشان کرد: این مصوبه در اجرا با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد و می‌شود برای جلوگیری از این مشکلات حداقل برای این دوره از انتخابات مجلس عملیاتی نشود.

وی در پایان گفت: با توجه به فرصت اندکی که تا انتخابات باقی مانده اگر شورای نگهبان هم مصوبه را تأیید کند ما در اجرای این قانون با مشکل مواجه خواهیم شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.