تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

معاون وزیر دادگستری آمریکا استعفا کرد

معاون وزیر دادگستری آمریکا نامه استعفای خودش را به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور تقدیم کرد.

به گزارش قائم آنلاین، «راد روزنشتاین»، معاون وزیر دادگستری آمریکا نامه استعفای خودش را به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور تقدیم کرد.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا استعفای این مقام با توجه به اخراج «جف سشنز»، وزیر دادگستری سابق آمریکا توسط دونالد ترامپ قابل انتظار بود.

ترامپ آبان‌ماه سال گذشته پس از دو سال کشمکش با «جف سشنز»، وزیر دادگستری سابق آمریکا و مسئول بررسی دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، او را از کار برکنار کرد.

چند ماه بعد از این برکناری، مجلس سنای آمریکا در بهمن‌ماه صلاحیت «ویلیام بار» را برای انتصاب به سمت وزیر دادگستری جدید آمریکا تأیید کرد.

کناره‌گیری روزنشتاین که از حدود ۱۱ روز دیگر اجرایی خواهد شد جدیدترین مورد از  استعفاها و اخراج‌هایی است که به امری معمول در دولت دونالد ترامپ تبدیل شده است.

 انتصاب «رابرت مولر» به عنوان بازرس ویژه تحقیق درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ از جمله اقدامات روزنشتاین بود که دوران دو ساله حضور او را در کانون توجهاتی بی‌سابقه و غیرمعمول برای این سمت قرار داد.

او درست به همین دلیل از نخستین روزهای آغاز خدمتش هدف انتقادات تند و تیز دونالد ترامپ قرار گرفت و بارها رسانه‌ها مطالبی درباره به خطر افتادن آینده شغلی‌اش منتشر کردند.

روزنشتاین در نامه استعفایش اشاره‌ای به تحقیقات مولر از ترامپ نکرده، اما مسئولیت وزارت دادگستری آمریکا برای حذر کردن از حزب‌گرایی را متذکر شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.