تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۳:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دستگیری قاچاقچیان میلیاردی غیرمجاز در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۵۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید به عنوان مسئله‌ای محوری در توسعه ملی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از اولویت‌های ماموریتی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران در فروردین ماه سال جاری، پلیس آگاهی این فرماندهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی عاملان تهیه و توزیع انواع کالا‌های خارجی قاچاق در سطح استان شدند.

سردار میرفیضی گفت: در این راستا ۱۵ هزار و ۸۶۰ نخ سیگار خارجی، ۱۰ هزارو ۵۵۵ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۱۱ هزار و ۷۷۹ عدد قرص و داروی غیرمجاز، ۱۰ هزار و ۷۲۰ کیلو کود شمیایی و ۱۲ هزارو ۸۰۰ لیتر انواع سموم کشاورزی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: کشف ۱۶۳ تن چوب آلات جنگلی، ۱۲۰۰ کیسه ذغال، ۵ کیلو ماهی خاویاری و ۴۱۳ کیلو ماهی خاویاری و استخوانی از دیگر کالا‌های قاچاق کشف شده استان در این مدت بوده است.

وی گفت: ارزش کل کالا‌های قاچاق کشف شده در طول یک ماهه گذشته براساس نظر کارشناسان بالغ بر ۵۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریال برآورد شده است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیدده گرفتن حق نسل فردا است، افزود: هدف پنهان قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.

وی پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و گفت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالا‌های کشور‌های خارجی است.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.