تاریخ انتشار :شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۴:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

ساخت نخستین پردیس سینمایی در مرکز مازندران

مدیر امور سینمایی مازندران گفت: یکی از طرح های توسعه ای و حمایتی در حوزه سینما راه اندازی پردیس های سینمایی است و این طرح در کلان شهرها و با حمایت و تامین اعتبار، موسسه ی بهمن سبز انجام می پذیرد.

به گزارش قائم آنلاین، سید علی سید پور گلنشینی در گفت و گویی با اشاره به نشست های متعدد انجام پذیرفته بین مدیر عامل و کارشناسان موسسه ی بهمن سبز و مسئولین استان مازندران و شهرستان ساری، عقد تفاهم نامه ساخت پردیس سینمایی ایران رابه مردم شریف و هنر دوست شهرستان ساری مژده داد.

وی با اشاره به محل ساخت پروژه در زمینی به مساحت۵۴۰و تعداد چهار سالن سینما و همچنین یک سالن جهت ارائه غذاهای محلی و یک سالن جهت بازی کودکان واقع در مکان سینما ایران ساری جنب بوستان ولایت طراحی شده است.

مدیر امور سینمایی مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران و شهرستان ساری خواستگاه چهره های متعدد فرهنگی و هنری درکشور و بین الملل است تصریح کرد : فرهنگ بالای مردم شریف و فخیم شهرستان ساری، ظرفیتها و پتانسیل‌های موجود در زمینه هنر سینما که در این منطقه وجود دارد ما را بر این داشت تا اولین سالن پردیس سینمایی مرکز استان در کلان شهر ساری ساخته شود.

این مسئول با بیان اینکه شهرهای متعددی در استان مازندران واجد شریط راه اندازی پردیس سینمایی هستند، بیان کرد : امکانات محدود و نیازمندی های بالا ما را مجبور به انتخاب و اولویت بندی می کند که در گام اول کلان شهر ساری برای ساخت پردیس سینمای ایران انتخاب شد و به یاری خدا و تامین منابع و امکانات در شهر های مستعد دیگر نیز پردیس های سینمایی احداث خواهد شد.

سید پور اظهار کرد: این پردیس سینمایی دارای ۴ سالن پخش همزمان فیلم خواهد بود و برای ساخت این مکان ۲ سال زمان جهت بهره برداری پیش بینی شده است.

وی از حمایت همه جانبه شهرداری ساری خبر داد و افزود : حمایت مجموعه های فرهنگی و خدماتی در شهرستان برای ساخت این پردیس،سبب افزایش تامین ذائقه های مخاطبان ، رشد۴۰۰درصدی اکران فیلمهای روز کشور و ارتقای سطح رفاه فرهنگی همشهریان می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.