تاریخ انتشار :چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۳۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
مسئول جذب و به‌ کارگیری خادمیاران رضوی مازندران:

سهم مازندران ازطرح خادمیار افتخاری، ۱۹هزارنفر است

مسلمی با بیان اینکه سهم مازندران ازطرح ۲۰۰ هزار خادمیار افتخاری آستان قدس، ۱۹هزار خادمیار است، گفت: خدمات رسانی به مستمندان و محرومین سرار کشور را به واسطه خادمیاران رضوی پیگیر هستیم.

به گزارش قائم آنلاین، دوازدهمین جلسه ی دوره ی توجیهی آموزشی خادمیاران شهرستان قائم شهر ، سوادکوه و سیمرغ در حسینیه عاشقان قائمشهر برگزار شد .

«صادق فاضل زاده» میزبانی از خادمیاران شهرستان های سیمرغ و سوادکوه در دوازدهمین دوره ی توجیهی آموزشی را افتخار دانست و عملکرد چهار ماهه دفتر نمایندگی آستان قدس در قائمشهر را تشریح کرد.

رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان قائمشهر با بیان اینکه «همه ی ما خادم الرضاییم»، خطاب به خادمیاران افتخاری امام رئوف(علیه السلام) برلزوم مشارکت همگانی برای اجرای طرح جمع آوری کمک مبلغ یک میلیون ریال توسط هر خادمیار ، برای تامین هزینه ی ساخت و ساز خانه برای محرومین تاکید کرد.

«محمدرضا مسلمی» نیز در این دوره آموزشی ضمن تشریح منشور ۷ گانه ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به تولیت آستان قدس رضوی در دوره تولیت حجت الاسلام و المسلمین رئیسی و افزودن ماموریت های ویژه ی دیگر به تولیت جدید آستان قدس، حجت الاسلام مروی در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سهم مازندران ازطرح ۲۰۰ هزار خادمیار افتخاری، ۱۹هزار خادمیار است که باید در امر ماموریت فرهنگی و تسهیل در زیارت و همچنین کمک به نیازمندان و دیگر ماموریت ها کوشش بیشتری به عمل آید .

مسئول جذب و به‌ کارگیری خادمیاران رضوی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه تمامی امور خادمیاران  با محوریت امامت ، ولایت و رهبری اجرایی می شود، گفت: عمده هدف دفاتر نمایندگی، ترویج و توسعه ی سیره نبوی و فرهنگ رضوی است.

وی با بیان اینکه خادمیار باید بداند که در دستگاه امامت خدمت می کند و این افتخار بزرگی است، خاطر نشان کرد : آستان قدس رضوی پایگاه معنوی و مرکز فیوضات الهی است که حال متمسکین را خوش و با طراوت می نماید .

مسلمی با بر شمردن وظایف خادمیاران رضوی، تصریح کرد: خادمیاری کار افتخاری است و ماموریت های ویژه ای در حوزه ی فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی دارد که در حال حاضر ماموریت های جهادی از عمده وظایف خادمیاران است.

وی افزود: آستان قدس رضوی مرکز خدمات رسانی به مستمندان و محرومین است که می بایست این امداد رسانی در سراسر کشور گسترش یابد.

مسلمی با بیان اینکه خادمیاران بایستی با مراجعه به سامانه خادمیاران رضوی به آدرس khademyar.aqr.ir عرصه های خدمتی خود را مشخص نمایند، یادآورشد: فعالیت خادمیاران در کانون های محلی و موضوعی متفاوت است.

وی، رشد ظرفیت های حوزه خادمیاری را در سال ۹۷ در مقایسه با سال های۹۵ و ۹۶ درخورتحسین دانست وگفت: تمامی مراحل جذب و بکارگیری خادمیاران بدون تبلیغات صورت گرفته که یقینا با انجام تبلیغات با استقبال بیشتری مواجه خواهیم شد.

مسلمی همچنین نحوه و میزان خدمت خادمیاران در کانون های محلی و موضوعی، روش ثبت فعالیت در سامانه و آموزش و آزمون و درخواست شیفت حرم و مراحل سه گانه ی رتبه بندی خادمیاران را تشریح کرد.

«حجت السلام فرخی» د راین دوره توجیهی ضمن بیان اصول خدمتگذاری در حریم رضوی، اظهار کرد: خادمیاران باید آداب زیارت، خدمت در حرم نورانی رضوی و همچنین احکام غسل، وضو، نماز، نذر، مسجد،وقف و … را مورد توجه قرار دهند.

مسئول آموزش دفتر آستان قدس رضوی مازندران با بیان اینکه خادمیارن رضوی بایستی همانند خادمان امام رضا(علیه السلام) که در حرم مطهر مشغول به خدمت به زائران آن حضرت هستند اطلاعات درستی از حرم شناسی، امام شناسی و… داشته باشند، افزود:انظباط بخشی، خدمت خالصانه، حلم و بردباری، توجه به محرومان و نیازمندان و حسن خلق از دیگر مواردی است که باید در دستور کار خادمیار رضوی باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.