تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۹ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱:۰۱ ب.ظ
2 دیدگاه
یادداشت

از خرید میلیاردی خودروها تا جشن‌های میلیونی در شورا و شهرداری قائم‌شهر

روز گذشته بمناسبت روز جوان مراسمی با همت اداره ورزش و جوانان و فرمانداری قائم‌شهر در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار شد که متاسفانه صندلی‎های خالی بسیار بیشتر از حاضرین در این مراسم بودند.

به گزارش قائم آنلاین، روز گذشته بمناسبت روز جوان مراسمی با همت اداره ورزش و جوانان و فرمانداری قائم‌شهر در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار شد که متاسفانه صندلی‎های خالی بسیار بیشتر از حاضرین در این مراسم بودند.

مراسمی که غیر از برگزارکنندگان، مسوولان و تجلیل شوندگان جوان دیگری را مشاهده نمی‌کردیم، آیا واقعا در این شهر ۲۰۰ نفر جوان حضور ندارد که در مراسمی با عنوان روز جوان شرکت کنند؟

این مراسم با این نحوه برگزاری که صندلی‌های خالی آن خیلی از جوانان را دلسرد کرد نشان از برگزاری رفع‎تکلیف گونه این برنامه بود که ای کاش برگزار نمی‌شد تا بخواهد این چنین جوانان شهر را مایوس کند تا برنامه‌ای در قائم‎شهر با نام جشن روز جوان گرفته شود.

نکته قابل تامل نحوه انتخاب جوانان برگزیده بود و با کمال احترام به بزرگوارانی که انتخاب شدند اما شیوه‌ی انتخاب  بیسار بد و زننده است چراکه انتخاب جوان توسط اداره مربوطه و همچنین تهیه هدیه آن توسط انتخاب کننده اصلا شایسته نیست و سوال اینجاست در این شهر که جوانان موفق بسیاری در رشته‌های مختلف وجود دارد نمی‌توان مراسمی در شان آن‌ها گرفت ؟

 

سوی دیگر جشن روز جوان آن‌جایی بود که شهرداری قائم‎شهر جشنی در همین روز در سالن ورزشی خود با هزینه میلیونی برای کارمندان خود می‌گیرد و از هنرمندان مطرح استان استفاده می‌کند و خبری از جشن برای مردم و جوانان شهر نیست، البته کسی بررگزاری مراسم برای کارمندان شهرداری را زیرسوال نمی‌برد چراکه همه‌ نهادها این کار را انجام می‌دهند اما انتظار می‌رود شهرداری بعنوان نهاد مردمیحداقل مراسمی در شان جوانان و مردم این شهر نیز بگیرد نه اینکه تنها هزینه‌های شهرداری را برای جشن در شهرداری هزینه کند.

متاسفانه در چند سال اخیر برگزاری مراسمات تنها برای کارمندان شهرداری باب شده و خبری از مراسمات برای مردم نیست، هرچند شهرداری قائم‌شهر در امورات دیگر نظیر آسفالت، زیباسازی، پارک و تفرجگاه و بوی بد زباله که از وظایف شهرداری‌هاست نیز عقب است و کمیت مدیریت شهری همچنان می‌لنگد.

مدیریت شهری قائم‎شهر از نبود بودجه و فربه بودن شهرداری سخن می‌گفت اما شاهد آن هستیم که همچنان درب جذب نیرو شهرداری برای نزدیکان مسوولان باز است، هرچند انتظار نداریم تا شهرداری قائم‌شهر که از ازدیاد نیرو در حال انفجار است را لاغر کند ولی انتظار می‎رود با مدیریت درست از فربه‌تر شدن شهرداری جلوگیری شود.

نکته قابل تامل شهرداری قائم‎‌شهر علاقه بیش‎از حد به خودرو است از سوزوکی و تویوتا راوفور گرفته که توسط طلبکاران اکنون توقیف شده تا خرید یک میلیاردی خودرو برای اعضا شورای شهر و شهردار تا هرکدام بتوانند خودروی اختصاصی داشته باشند و البته یک خودروی لاکچری دیگری هم است که بزودی در مورد آن نیز برای شهروندان خواهم گفت .

اعضا محترم شورای شهر آمدند نظارت کنند بر عملکرد مدیران شهری و زبان مردم باشند برای رفع مشکلات اما انگار . . .

واقعا با این یک میلیارد چه کارهای می‌توان برای پیشرفت شهر انجام داد . . .

 

2 دیدگاه

  1. جمشید گفت:

    شهرداری قائمشهر پول شهروندان مظلوم رو با ساخت بلوار خیابان و نرده سازی چهارشنبه بازار و بعد با تخریب اونا حیف و میل میکنه پول عوارض دادن به شهرداری قائمشهر اشتباه محضه

  2. khakhs گفت:

    وضعیت ساختمان سازی تو قائمشهر خیلی بده کوجه های چهارمتری مثلا” تعریض میشن ساختمان سازها هم چهار طبقه بالا میرن پایین رو هم میکنن کلا” واحد تجاری بعد مغازه دارا یه پیت حلبی میذارن که کسی ماشینشو حتی برا یه لحظه هم نتونه تو کوچه خودش پارک کنه.

دیدگاه خود را به ما بگویید.