تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

می‌دانیم FATF زورگویی است ولی باید تبعیت کنیم (!)

عضو فراکسیون امید با اذعان به اینکه اکثر پولشویی‌های دنیا در آمریکا و اروپا انجام می‌شود و رویکرد سیاسی FATF زورگویی است، گفت ولی باید تبعیت کنیم (!)

به گزارش قائم آنلاین،  ناهید تاج‌الدین، در یادداشتی در سالنامه نوروزی روزنامه سازندگی نوشت: «من به عنوان موافق پیوستن به FATF؛ می‌دانم که ۴۷ درصد پولشویی دنیا در آمریکا و ۲۳ درصد در اروپا انجام می‌شود و اروپا و آمریکا سهم ۷۰درصدی در پولشویی دنیا دارند و انگشت اتهام پولشویی پیش و بیش از هرکس به سمت آمریکا و اروپا دراز است. من می‌دانم که سیاستمداران دنیا بیشتر از اینکه نگران اخلال در نظم اقتصادی به وسیله پولشویی باشند، نگران اخلال در نظم سیاسی هستند و بیشتر از اینکه به اقتصاد توجه داشته باشند، به اثرات و تبعات اقتصاد سیاسی توجه دارند و این نگرانی بیش از همه در آمریکا وجود دارد. اما نباید یادمان برود موقعیت امروز ایران در روابط بین‌الملل موقعیتی است که با ظرافت می‌تواند نجات برجام را مطابق منافع بین‌المللی مدیریت کند و این پیچ تاریخی را با درایت بگذراند».
بر پایه گزارش مشرق، اصلاح‌طلبان، خوی سلطه‌گری و دیکتاتوری آمریکا را با تعابیری همچون «نظم موجود بین‌المللی» بزک می‌کنند و علیرغم اذعان به رکوردشکنی آمریکا و اروپا در پولشویی و حمایت از تروریسم، مدعی هستند که ایران باید از سلطه‌‌گری آمریکا تبعیت کرده و به FATF بپیوندد.
طیف اصلاح‌طلب مدعی است که برای نجات برجام باید به FATF پیوست. این در حالی است که پیش از این و به اذعان حامیان توافق هسته‌ای، قرار بود برجام همه مشکلات کشور را رفع کند!
می‌گویند برجام را امضا کنید تا اقتصاد نجات یابد، کانال مالی اروپا را بپذیرید تا برجام نجات یابد، FATF را بپذیرید تا کانال مالی اروپا نجات یابد، برجام موشکی و منطقه‌ای را بپذیرید تا FATF نجات یابد، برجام حقوق بشری را بپذیرید تا برجام موشکی و منطقه‌ای نجات یابد و…
در این پروسه، تعهدات طرف مقابل هیچ جایگاهی ندارد و صرفاً ایران باید اقدامات خود را به صورت نقد انجام داده و فقط از طرف مقابل وعده بشنود.
خانم تاج‌الدین توضیح نداده چگونه FATF می‌تواند برجام را نجات دهد، در حالی که آمریکا و اروپا عملاً برجام را نابود کرده‌اند؟ و چه استبعادی دارد که چند صباح دیگر همین سیاسیون نگویند برای نجات توافق با FATF، باید تعهدات جدیدی را بپذیریم؟!

دیدگاه خود را به ما بگویید.