تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۴:۲۳ ب.ظ
یک دیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

نمایندگان مجلس شهامت سپاهی را در عمل نشان دهند/عده‌ای پس از کلاه گشاد در برجام دنبال تصویبFATF هستند

امام جمعه قائم‌شهر در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان گفت: نمایندگان مجلس باید شهامت سپاهی را در عمل به نمایش بگذارند، باید موضع محکم خود را در برابر این حرکت ترامپ داشته باشیم چراکه آنها به بخشی از نیروی امنیتی کشور اهانت کردند و آنها را تروریست نامیدند.

به گزارش قائم آنلاین، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قائمشهر اظهار کرد: دوست و دشمن در دنیا می‌دانند اگر یک نیروی نظامی پایبند به موازین اخلاقی و قوانین دینی پیدا شود آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است، هیچ کجای دنیا این مورد وجود ندارد.

وی با اشاره به نقشه‌های استکبار جهانی در منطقه خاطرنشان کرد: دشمنان ما در غرب آسیا، ۷ تریلیون دلار هزینه کردند که با تشکیل و تقویت داعش بشار اسد را سرنگون کنند تا هم به تصور خودشان فضای امنی برای رژیم صهیونیستی به وجود آورند و هم بازوی مقاومت ایران را شکسته باشند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر افزود: ۷ تریلیون دلار پول‌شان بر باد رفت و نتیجه این شد که رئیس جمهور آمریکا وارد عراق شود و موقع فرود هواپیما، چراغ را خاموش کند و تا پنهانی به جایی برود و هیچ استقبال رسمی از وی به عمل نیاورند.

معلمی با اشاره به جنگ هشت ساله ایران و عراق تصریح کرد: مردم عراق با ما دشمنی نداشتند و این استکباز جهانی بود که صدام ملعون را تحریک کردند و وی هم خیال می‌کرد ژاندارم اول منطقه می‌شود و فریب خورد و با نکبت به گور رفت و این‌ها قدرت الهی و نشانه‌های حقانیت و باطل بودن است.

وی ضمن تشکر نمایندگان از پوشیدن لباس سپاه و حمایت از آنان تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید شهامت سپاهی را در عمل به نمایش بگذارند، باید موضع محکم خود را در برابر این حرکت ترامپ داشته باشیم چراکه آنها به بخشی از نیروی امنیتی کشور اهانت کردند و آنها را تروریست نامیدند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه ترامپ گفته نباید فعالیت منطقه‌ای داشته باشند و این گفته مربوط به سپاه قدس است که سال‌ها توسط آمریکا تحریم بودند، افزود: آمریکا هرجا که تلنگری زد توسط سپاه قدس سیلی محکم خورد و حالا که به کل سپاه اهانت کرد وقت آن است که مجلس، کل ارتش متجاوز آمریکا را تروریست بنامد و این خواسته و اراده ملت سراسر کشور از مجلس است.

معلمی به علل جسور شدن آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی در مذاکره ما عقب‌نشینی کردیم و سانتریفیوژها خاموش شد، آمریکا جسور شد و باید روزی این هیولای توخالی را شکست داد و مقاومت کرد و هرکه برای خدا و تقویت دین خدا کار کند موفق می‌شود.

وی افزود: ملت ما با اندیشه سپاهی، ایمان و اعتقاد آماده است، کدام نیرو قوی‌تر از سپاه برای ما ایستاد و سپاه عزیز ملت و از نوامیس کشور است و باید از آن دفاع کرد.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهربا اشاره به سیل در نقاط مختلف کشور، اظهار کرد: در سیل اخیر سپاه پیش‌گام بود و همه با روحیات بسیجی وارد صحنه شدند و آمریکا به جای یک حرکت انسان دوستانه، کشورهایی که می‌خواهند به سیل زدگان کمک کنند را تحریم بانکی می‌کند.

معلمی تصریح کرد: ای کاش به جای دلبستگی به مذاکره روی پای خود می‌ایستادیم و از سپاه حمایت بیشتری می‌شد چرا که برخی از مسؤولان با بهانه‌های موهوم به سپاه حمله می‌کنند و خواهان بازگشت سپاه و ارتش به پادگان می‌شوند.

وی با بیان اینکه ای کاش رئیس جمهور و کابینه سپاهی و بسیجی داشتیم چرا که وضع ما بهتر بود، خاطرنشان کرد: عده‌ای حضور منطقه‌ای سپاه را بی‌فایده و نمایش موشکی سپاه را تحریک آمیز می‌خوانند و با وجود اینکه کلاه گشادی که در برجام بر سر ملت تحمیل کردند، امروز به دنبال تصویبFATF هستند و همین امر باعث جسارت آمریکا می‌شود.

یک دیدگاه

 1. الاحقر گفت:

  به نام خدا
  موضوع: درخواست خروج از برجام
  سلام علیکم
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. مگر یادمان رفته که امام راحل (ره) فرمود: «آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر.»
  امام خامنه ای قبل از روی کار آمدن دولت ترامپ فرمودند: «برجام را ابتدائاً نقض نخواهیم کرد این را همه بدانند … آن ها اگر پاره کردند ما آتش می زنیم.»
  ایشان سال گذشته، پس از خروج آمریکا از برجام در جلسه خصوصی با هیأت دولت فرمودند: «در روزنامه خواندم که ترامپ گفته که من می خواستم به ترزا مِی سفارش کنم راجع به سخت‌گیری نسبت به ایران، [امّا] او به من سفارش کرد درباره‌ی سخت‌گیری راجع به ایران! اینها این [جور] هستند دیگر. آن‌وقت تلفن می زند به آقای دکتر روحانی و اظهار ارادت و اخلاص هم به ایشان می کند. اینها را بایستی این‌جوری و با این چشم نگاه کرد؛ بدند اینها، اینها خیلی بدند. بنده یک سینه حرف دارم در زمینه‌ی اروپایی‌ها – نه به‌خاطر سیاستهای امروزشان ‌- به‌خاطر ذات خبیثی که حکومتهای اروپایی در طول این چند قرن از خودشان نشان داده‌اند؛ خیلی حرف گفتنی اینجا زیاد است، نمیخواهیم حالا وارد آن مسائل بشویم.»
  سپس در یک جلسه عمومی فرمودند: «حالا گفته می‌شود که برجام را می‌خواهیم با این سه کشور اروپایی ادامه بدهیم؛ من به این سه کشور هم اعتماد ندارم. من می‌گویم به اینها هم اعتماد نکنید؛ [اگر] می‌خواهید قرارداد بگذارید، … تضمین به دست بیاورید، تضمین واقعی، تضمین عملی، والا فردا اینها هم همان کاری را خواهند کرد که آمریکا کرد، [امّا] به یک شیوه‌ی دیگر.»
  علیرغم تمام این نصایح متأسّفانه دولت پس از گذشت نزدیک به یازده ماه از خروج آمریکا از برجام منتظر وعده سر خرمن اروپایی ها ماند! آن هم وعده ای که از SPV به اینستکس تنزّل یافت. این در حالی بود که اروپایی ها خود اعتراف کردند، هیچگاه تحریم های آمریکا را دور نمی زنند، بلکه فقط در چارچوب آنچه ارباب آمریکایی به آن ها اجازه داده است، فقط به ایران کمک های انسان دوستانه می کنند، یعنی غذا و دارو را در برابر فروش نفت می دهند و همزمان بارها ما را تحت فشار می گذاشتند که در برابر همین وعده های ننگ آور توخالی بدون تضمین، به برجام های ۲، ۳، ۴ و ۵ ( خود تحریمی مالی FATF، موشکی، منطقه ای و حقوق بشر) بپیوندیم.
  بالاخره رهبر معظم انقلاب در ابتدای امسال در حرم رضوی فرمودند: « در مورد ایران، از اواسط قاجار، اروپایی‌ها به ما ضربه زدند. در جنگهای ایران و روس، انگلیس‌ها به ایران خیانت کردند؛ به عنوان واسطه وارد میدان شدند، امّا از پشت خنجر زدند. در قضیّه‌ی امتیاز تنباکو، در قضیّه‌ی امیرکبیر و رفتاری که با امیرکبیر کردند؛ فشارهای انگلیس‌ها و سفارتخانه‌های اروپایی در تهران بود که پادشاه ابله قاجار را وادار کرد خون امیرکبیر را بریزد و او را که می توانست ایران را متحوّل کند، کنار بگذارد. [همچنین] رفتار اروپایی‌ها در روی کار آوردن حکومت دیکتاتوری رضاخان، رفتار اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در ساقط کردن دولت مصدّق، رفتار آنها در قضایای گوناگون اقتصادی و سیاسی و امنیّتی ما و رفتار آنها در قضیّه‌ی جنگ تحمیلی و بعد هم رفتار آنها در قضیّه‌ی تحریم؛ اینها را ما نباید از یاد ببریم. غربی‌ها با ما همیشه همین جور رفتار کرده‌اند؛ نمیتوانیم به آنها هیچ امیدی داشته باشیم. در همین قضیّه‌ی اخیر، در قضیّه‌ی برجام، وظیفه‌ی اروپایی‌ها چه بود؟ خب یک قرارداد هفت‌جانبه‌ای بسته شده بود -شش کشور و ایران این طرف؛ هفت کشور- یک طرف که آمریکا است خارج شد؛ وظیفه‌ی طرفهای دیگر چه بود؟ وظیفه‌ی اروپایی‌ها این بود که می‌ایستادند در مقابل آمریکا، میگفتند ما به تعهّد خودمان پایبندیم؛ تعهّد آنها این بود که تحریمها به طور کلّی برداشته بشود؛ باید محکم می‌ایستادند، [امّا] با بهانه‌های مختلف نَایستادند. علاوه بر اینکه در مقابل آمریکا نَایستادند، خودشان هم در عین اینکه مدام به ما تأکید کردند و می کنند که «نبادا از برجام خارج بشوید»، عملاً از برجام خارج شده‌اند؛ یعنی حتّی تحریمهای جدیدی را علیه ایران به وجود آورده‌اند. این رفتار اروپایی‌ها است؛ از اینها می شود توقّع داشت؟ این کانال مالی‌ای هم که اخیراً مدام گفته میشود یک کانال مالی درست کرده‌اند، این به شوخی شبیه‌تر است؛ البتّه شوخی تلخی است. این هیچ معنی‌ای ندارد؛ آن چیزی که وظیفه‌ی آنها است با آنچه آنها دارند مطرح میکنند زمین تا آسمان فرق میکند. در آخرین مسئله‌ی بین‌المللی ما، باز اروپایی‌ها مثل گذشته از پشت خنجر زدند، به ما خیانت کردند. از اینها توقّع نمی شود داشت؛ هیچ توقّعی نمی شود داشت.»
  در واقع این به اصطلاح کانال اینستکس، دامی برای بلوکه کردن درآمدهای ارزی کشور، جهت افزایش فشار بیشتر بر ماست. لذا لازم است علاوه بر رد اینستکس، صادرات و واردات خود را با هر پول دیگری غیر از دلار آمریکا و در قالب پیمان های دو جانبه با کشورهای غیر مستکبر غربی انجام داده؛ و در یک اقدام انقلابی از برجام خارج شویم؛ ضمن آن که از تصویب لوایح استعماری پالرمو و CFT ممانعت به عمل آورده و اجرای الزامات FATF را خاتمه دهیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.