تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

موافقت وزارت کشور با اعلام حالت فوق العاده در خوزستان

استاندار خوزستان گفت: در پی درخواست از وزیر کشور برای اعلام حالت فوق العاده در خوزستان، وزیر کشور با این درخواست موافقت کرد.

به گزارش قائم آنلاین، غلامرضا شریعتی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بر اساس این تصمیم، تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان خوزستان موظف هستند تا پایان عادی شدن شرایط سیلاب در خوزستان، مرخصی کارکنان خود را لغو کنند.

وی گفت: در روزهای تعطیل نیز دستگاههای اجرایی عضو ستاد بحران استان خوزستان می بایست دستگاهها و تجهیزات خود به همراه نیروهای عملیاتی را آماده ساخته تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام کنند.
استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به بارشهایی که ظرف ۲۴ ساعت آینده در استانهای بالا دست خوزستان انجام می شود، حجم آورد سیلاب به خوزستان افزایش می یابد و به همین دلیل احتمال طغیان رودخانه های خوزستان نیز دور از دهن نیست.
وی گفت: البته با توجه به حضور وزیر نیرو در استان تمامی تدابیر لازم برای مدیریت ورودی و خروجی آب سدهای استان اندیشیده شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
شریعتی اظهار کرد: ۳۵ روستا در حوضه کارون و دز و ۲۰ روستا در حوضه کرخه در معرض خطر جدی سیل هستند که تعدادی از این روستاها تخلیه شده و تعدادی دیگر نیز در حال تخلیه هستند.
وی اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران به طور شبانه روز در استان خوزستان فعال است و طبق پیش بینی ها، برنامه های خود را به پیش می برد.
نماینده عالی دولت افزود: تمام تلاش ما در مواجهه با سیلابهای ورودی در استان، نداشتن تلفات انسانی و به حداقل رساندن خسارات مالی است.
استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان هفته جاری و با فروکش کردن بارشها در استانهای بالا دست، اوضاع در این استان به حالت عادی باز گردد.
استان خوزستان دارای سدهای مهم دز، کرخه، کارون یک، دو و سه و نیز سد مارون و گتوند است که بیش از دو میلیارد متر مکعب آب را ذخیره می کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.