تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۹:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

اسکان حدود ۱۷ هزار زائر در بقاع متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 27 اسفند 97 تا پایان روز نهم فروردین سال‌جاری، تعداد 16 هزار و 700 نفر زائر در اماکن مذهبی، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه اسکان پیدا کردند.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم جناسمی حیدری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد خدمات سفر مازندران از اجرای طرح آرامش بهاری اوقاف مازندران از ۲۸ اسفندماه ۹۷ تا پایان تعطیلات نوروزی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد.

وی با لبیان اینکه در سطح استان تعداد یک‌هزار و ۳۶۱ امامزاده وجود دارد؛ افزود: امکان اجرای این طرح در سطح تمامی امامزاده‌ها وجود ندارد و این طرح در ۳۰۰ امامزاده و بقاع متبرکه در حال اجرا است.

مدیرکل اوقاف مازندران خاطرنشان کرد: در این طرح، برنامه‌هایی من جمله اسکان زائران در امامزاده‌هایی که دارای زائرسرا و سوئیت هستند، برنامه خیمه معرفت و اعزام مبلغ در ۸۳ بقاع متبرکه، توجه ویژه به مساجد بین راهی، ارتقا خدمات در مساجد بین راهی و تجهیز و ترمیم سرویس‌های بهداشتی، مشاوره کارشناسی، ویزیت رایگان، مسابقات قرآنی و غیره در حال انجام است.

حیدری ادامه داد: در این طرح، برنامه‌های متنوعی برای ۵۰ مسجد بین راهی هدف، در نظر گرفته شد و در حال انجام است. وی با بیان اینکه البته در بدو کار و به دلیل همزمانی با وقوع سیل، کار کمی با کندی پیش رفت؛ بیان کرد: در ادامه و با پیگیری‌های انجام شده این برنامه‌ها با قوت و شدت بیشتری نسبت به سال گذشته پیش رفت.

مدیرکل اوقاف مازندران اعلام کرد: از ۲۷ اسفند ۹۷ تا پایان روز نهم فروردین سال‌جاری، تعداد ۱۶ هزار و ۶۵۴ نفر زائر در اماکن مذهبی، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه اسکان پیدا کردند.

وی اضافه کرد: طی این بازه زمانی، بر اساس آمار زائر شمار که در برخی امامزاده‌ها وجود دارد، تعداد ۴۱۱ هزار زائر از امامزاده‌ها زیارت کردند.

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه اوقاف استان نیز از همان بدو وقوع سیل در مناطق سیل زده حضور پیدا کرد؛ گفت: از دقایق اولیه، با حضور در شهرستان‌های سیمرغ و میاندرود در گام نخست برای نجات جان مردم و در گام بعدی کمک و خدمات رسانی به سیل زدگان انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیش از ۵ هزار سبد اقلام غذایی از محل موقوفات مرتبط استان در بین سیل زدگان استان توزیع شد و جدا از استان مازندران این اقلام به استان گلستان نیز ارسال شد.

حیدری اعلام کرد: بر اساس آمار اولیه، ۸ امامزاده در اثر وقوع سیل دچار لطمات و خسارات شدند که آمار نهایی طی روزهای آینده متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن بدنبال ایجاد فاصله میان مردم و مسئولان هستند و کار دشمن، دشمنی کردن است؛ گفت: جدا از حضور مسئولان از همان بدو حادثه، تمامی دستگاه‌ها و نهادهای استان پای کار آمدند و این توطئه دشمن، ناکام ماند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.