تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آمریکایی ها به دنبال قرارداد جدید با انگلیس بعد از برگزیت

جان بولتون روز جمعه در مصاحبه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مشتاق است تا پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، یک قرارداد تجاری با لندن امضا کند.

به گزارش قائم آنلاین،  جان بولتون روز جمعه در مصاحبه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مشتاق است تا پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، یک قرارداد تجاری با لندن امضا کند.

وی با اعلام حمایت از برگزیت و همچنین رأی مردم انگلیس در همه پرسی سال ۲۰۱۶، به آن ها اطمینان داد که هر زمان انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، آمریکا آماده پشتیبانی از آن ها است.

بولتون با اشاره به بحران سیاسی به وجود آمده در انگلیس بر سر برگزیت، گفت که ترامپ با ترزا می نخست وزیر انگلیس احساس همدردی می کند، ولی در مورد استعفای او هیچ نظری ندارد.

وی درباره درخواست ها برای برگزاری دومین همه پرسی ماندن یا رفتن انگلیس از اتحادیه اروپا، تاکید کرد که نتیجه همان رفراندوم اول روشن بوده و اتحادیه اروپا دوست دارد مردم را آن قدر وادار به رأی دادن کند تا نتیجه دلخواهش را بگیرد.

بولتون در آخر اعلام کرد اگر اتحادیه اروپا بخواهد دومین همه پرسی برگزیت را هم برگزار کند تا ماندن انگلیس در اتحادیه رأی بیاورد، آن وقت آن ها مجبورند که همه پرسی سومی هم برگزار کنند تا نتیجه نهایی با دو برد از سه رفراندوم مشخص شود.

روز جمعه نمایندگان مجلس انگلیس برای سومین بار به طرح توافق شده میان ترزا می نخست وزیر این کشور و رهبران اروپایی بر سر برگزیت رأی منفی دادند.

در حالی که قرار بود انگلیس تا ۲۹ مارس (۹ فروردین) از اتحادیه اروپا خارج شود، رهبران اروپایی هفته پیش اعلام کردند به شرطی که پارلمان انگلیس توافق به دست آمده با ترزا می را تصویب کند، مهلت لندن برای برگزیت تا ۲۲ می (۱۷ خرداد) تمدید خواهد شد.

ترزا می اعلام کرده است در صورتی که طرح پیشنهادی او برای نحوه خروج کشور از اتحادیه اروپا تصویب شود، آماده کناره گیری از مقامش خواهد بود.

وی به نمایندگان مجلس اعلام کرد: «آماده ام تا این مقام را زودتر از زمانی که قصد داشتم، ترک کنم تا آن چه را که برای کشورمان و برای حزبمان صحیح است، انجام دهم.»

دیدگاه خود را به ما بگویید.