تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۹:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دلیل قیمت ۱۵ هزار تومانی پیاز در بازار

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران از افزایش قیمت پیاز در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو پیاز سفید در میادین استان 11 تا 11 هزار و 500 تومان است.

به گزارش قائم آنلاین، امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت قیمت پیاز در بازار گفت: طی روزهای اخیر، شاهد افزایش قیمت پیاز در میادین استان و در سطح خرده‌فروشی‌ها بودیم.

وی افزود: علیرغم برخی گفته‌ها که سیل و مسدود بودن راه‌ها را دلیل اصلی این افزایش قیمت برشمرده است اما دلیل اصلی این گرانی، در درجه نخست، صادرات پیاز به کشور عراق است.

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قرار به ممانعت از صادرات این محصول به عراق بود اما انجام نشد و شاهد کمبود و در نهایت گرانی این محصول هستیم.

فخرآوران قیمت هر کیلو پیاز سفید در میادین استان را ۱۱ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ما قیمت این محصول در نقاط گوناگون استان بین ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان به ازای هر کیلو رسیده است.

وی از افزایش قیمت خیار طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: اکنون قیمت این محصول با کمی افت در میادین میوه به کیلویی ۷ هزار تومان رسیده است.

به گفته رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز استان، قیمت امروز گوجه ۲۵۰۰ تومان، سیب دماوندی ۱۰ هزار تومان، سیب مراغه ۸۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۵۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، کیوی ۷۰۰۰ و سیب زمینی ۵۵۰۰ تومان در میادین استان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.