تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خسارت ۸٫۶ میلیاردی سیل به اماکن تاریخی مازندران

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران گفت: سیل اخیر موجب تخریب برخی ابنیه و اماکن تاریخی در سطح استان شد که برآورد ریالی این خسارت، 8 میلیارد و 600 میلیون تومان است.

به گزارش قائم آنلاین، سیف الله فرزانه در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد خدمات سفر مازندران با ابراز تاسف و اعلام تسلیت به جان باختگان وقوع سیل اخیر در استان‌های فارس و خوزستان، گفت: جهت همدردی با جان باختگان این حادثه، تمامی برنامه‌های شاد، جنگ شادی و کنسرت‌ها طی روز جاری در سطح مازندران لغو شد.

وی به خسارات وارده سیل به بناهای تاریخی استان اشاره کرد و افزود: سیل اخیر موجب تخریب برخی ابنیه و اماکن تاریخی در سطح استان شد که برآورد ریالی این خسارت، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اقامت ۶ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۷۸۰ نفر شب مسافر نوروزی در استان مازندران تا پایان روز پنجم فروردین ۹۸ خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران خاطرنشان کرد: تعداد بازدید از جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان به ۴ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۸۸۲ نفر رسیده است که حاکی از رشد ۲۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

فرزانه اعلام کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی توسط کارشناسان ستاد و شهرستانی، ۲ هزار و ۷۹۴ مورد بوده است که در نهایت منجر به صدور اخطار به ۷۰ مورد تاسیسات گردشگری شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۹ پایگاه، موزه و سایت موزه داخلی و خصوصی در استان؛ گفت: از ۲۷ اسفندماه سال ۹۷ تا پایان روز پنجم فرورین سال‌جاری، تعداد ۷۰ هزار و ۲۲۸ بازدید کننده داخلی و ۳۷۰ گردشگر خارجی از این موزه‌ها بازدید به عمل آوردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.