تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۹:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

توزیع ۴۵ تن گوشت در شهرهای سیل زده مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از 45 تن گوشت گوساله و گوسفند در شهرستان‌های نکا، میاندرود، جویبار، سیمرغ و ساری خبر داد و گفت: حدود 300 واحد صنفی و تعدادی هم صنعتی، آسیب دید.

به گزارش قائم آنلاین، محمد محمدپور عمران طی گفت‌وگویی از توزیع اقلام تنظیم بازاری به طور ویژه در مناطق سیل زده این استان خبر داد و گفت: پس از وقوع حادثه سیل، بیش از ۴۵ تن گوشت گوساله و گوسفند در شهرستان‌های نکا، میاندرود، جویبار، سیمرغ و ساری توزیع شد.

وی افزود: روند توزیع گوشت در روزهای آتی نیز در این مناطق و دیگر نقاط استان ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به تامین اقلام اولیه مثل آب معدنی و سایر مواد غذایی توسط بخش خصوصی با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت، خاطرنشان کرد: با کمک‌هایی که در تامین مصالح و مواد معدنی صورت گرفت، راه‌های موقتی برای عبور و مرور ایجاد شد.

محمدپور درباره برآورد خسارت واحدها و زیرساخت‌های آسیب دیده اعلام کرد: از همان ابتدا، با حضور کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت برآورد خسارات صورت گرفت که بر اساس گزارش‌ها، حدود ۳۰۰ واحد صنفی و تعدادی هم صنعتی، آسیب دیده‌اند، که برنامه ریزی و اقدامات لازم برای جبران این خسارات در مدیریت بحران دیده شده است.

به گفته وی، پل ورودی شهرک صنعتی سنگتاب نیز در جریان سیل اخیر کاملا تخریب شده است که با دستور وزیر محترم راه، مسکن و شهرسازی رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر نیز برای گذر موقت اقداماتی در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: یکی از اقدامات انجام شده با مشارکت و حضور چشمگیر معادن استان، استفاده از ماشین آلات مرتبط با حوزه معادن در جهت بازگشایی معابر و جاده‌های حادثه دیده بود که بازگشایی معابر و راه‌های شریانی و فرعی استان همانند بلده، هراز، کیاسر، برخی نقاط جاده فیروزکوه و شهرستان نکا از جمله اقدامات در این حوزه بوده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.