تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انجام ۲۹۱ عملیات امدادونجات در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: نجاتگران هلال احمر استان از آغاز طرح نوروزی تا کنون 291 عملیات امدادونجات انجام دادند.

به گزارش قائم آنلاین، مجتبی اکبری طی گفت و گویی اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در۲۴ اسفند۹۷ تا روز۵ فروردین ۹۸ ، ۱۳ هزار نفراز خدمات طرح نوروزی هلال احمر استان در حوزه امداد و نجات بهره‌مند شدند.

وی گفت: در این مدت عوامل امدادی استان موفق شدند ضمن اجرای ۲۹۱ عملیات امدادی به بیش از ۱۳ هزار نفر از مصدومان حوادث جاده‌ای، کوهستان و مراجعین حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات خدمات لازم را ارائه کنند.

اکبری گفت: ارائه خدمات امدادی به ۵۸ حادثه جاده ای ،۲۱حادثه شهری ،۱۷۹ مراجعه حضوری ،۳۳ حادثه متفرقه ، خدمات درمان سرپایی به ۶۹۴ نفر و انتقال ۵۴ نفر از مصدومان به مراکز درمانی و همچنین ارائه خدمات اسکان اضطراری به ۴۴۰ نفر از جمله خدمات امدادی به متاثرین از سوانح مختلف بوده است.

وی ادامه داد: در این عملیات‌ها ۴۰۹ تیم امدادی متشکل از هزارو۵۶۰ امدادگر و نجات‌گر با بکارگیری ۲۲۴دستگاه آمبولانس و سایر خودروهای امدادی مشارکت داشتند.

اکبری گفت:در حوزه داوطلبان نیز امسال تلاش های بسیار ارزشمندی در دست اقدام است که تهیه و توزیع هزارو ۷۸۲ بسته معیشتی حمایتی با بهره وری ۴۵۰۰نفر به ارزش دو میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است.

وی گفت:امسال در رویکردی جدید شاهد مشارکت پرشور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در فرایند اجرای نوروزی هستیم که این مسئولیت پذیری و هم افزایی شایسته تقدیر است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.