تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

هشدار مدیریت بحران مازندران به شهروندان و مسافران

مدیریت بحران مازندران درباره وزش باد، رگبار باران و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها به شهروندان، کشاورزان و صیادان هشدار داد.

به گزارش قائم آنلاین، علی اصغر احمدی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان از امروز تا ظهر چهارشنبه شاهد ابرناکی آسمان، بارش متناوب باران، کاهش دما، وزش باد و مواج شدن دریا در استان خواهیم بود.

وی افزود:وضعیت جوی در مناطق مرتفع کوهستانی بارش برف همراه با مه پیش بینی می‌شود.

احمدی گفت: با توجه به کاهش دما هم استانی‌ها جهت مدیریت بهینه مصرف گاز اقدامات لازم را بعمل آورند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران افزود: صاحبان واحد‌های پرورش مرغ و طیور و گلخانه داران با توجه به کاهش دما با اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از بروز خسارت اقدام لازم را به عمل آوردند.

وی گفت: رانندگان و مسافران نوروزی هنگام تردد در جاده‌های اصلی و فرعی استان در هنگام شب و بارندگی ضمن رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات از مسیر طی طریق کنند.

وی افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی رانندگان هنگام عبور از مناطق برف گیر و کوهستانی ضمن همراه داشتن پوشاک گرم، خوراک و تجهیزات زمستانی مانند ضدیخ و زنجیر چرخ احتیاط لازم را به دلیل لغزندگی جاده‌ها بعمل آورند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با بیا اینکه در این مدت دریا مواج و مناسب برای فعالیت دریایی نیست، گفت:صیادان از ماهیگیری، قایقرانی و هرگونه فعالیت دریایی در هنگام مواج بودن دریا خودداری کنند.

احمدی به نیرو‌های امدادی و خدماتی توصیه می‌شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امدادونجات و خدمات رسانی همچون گذشته را داشته باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.