تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۹:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

میزبانی مازندران از ۵٫۶ میلیون نفرشب مسافر تا پایان روز چهارم فروردین

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران از اقامت 5 میلیون و 579 هزار و 77 نفرشب اقامت مسافر نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین 98 در استان مازندران خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، سیف الله فرزانه بعدازظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در محل برگزاری ستاد خدمات سفر مازندران از اقامت ۵ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۷۷ نفرشب اقامت مسافر نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین ۹۸ در استان مازندران خبر داد.

وی با اشاره به صدور ۴۷ اخطاریه برای واحدهای متخلف، افزود: تعداد کل بازدیدهای نظارتی انجام شده از واحدهای اقامتی و مراکز خدماتی تا به این لحظه، دو هزار و ۲۹۴ مورد بوده است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران خاطرنشان کرد: تعداد گردشگران مقیم در روستاها نیز از روز ۲۷ اسفند ۹۷ تا پایان چهارمین روز از فروردین امسال، ۸۹۱ هزار و ۱۲۸ نفر شب بوده است.

فرزانه تعداد بازدید از مراکز اقامتی موقت شهرداری‌های استان را ۸۶۴ مورد عنوان و بیان کرد: تاکنون: ۳۱۰ هزار و ۹۳۰ نفر از اماکن مدهبی و متبرکه زیارت کردند.

وی تعداد بازدید کنندگان از موزه‌های استان را طی این مدت، ۵۵ هزار و ۳۳۳ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد ۳۳۱ گردشگر خارجی نیز از موزه‌های مازندران دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: طی این بازه زمانی، تعداد یک هزار و ۴۳۵ نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان دیدن کردند.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران به ۲۵ مورد کارگاه گردی در بخش صنایع دستی در استان مازندران اشاره کرد و یادآور شد: هدف از کارگاه گردی، رونق اقتصادی و فرهنگی این بخش است که در ۱۲ رشته و در ۸ شهرستان نور، رامسر، نوشهر، ساری، آمل، قائم شهر، بهشهر و تنکابن در حال برگزاری است.

فرزانه به برگزاری ۲۲ نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای استان در سطوح ملی، منطقه‌ای و استانی اشاره کرد و ادامه داد: نمایشگاه ملی صنایع دستی با ۹۰ غرفه در شهرستان نور افتتاح شد و تا ۱۶ فروردین ماه ادامه دارد.

وی از افتتاح نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد شهرستان بهشهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه با ظرفیت ۲۰ غرفه به مدت ۱۲ روز در مجموعه پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد شهرستان بهشهر میزبان گردشگران نوروزی خواهد بود.

گفتنی است وی پیش از این از افتتاح چهار نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای سوادکوه شمالی، نکا، بابل و بهشهر خبر داده بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.