تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

توزیع بیش از ۳۸ هزار پرس غذای گرم در گلستان

مدیرعامل هلال احمر گلستان از توزیع بیش از 38 هزار پرس غذای گرم بین حادثه دیدگان گلستانی خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، محمدعلی هروی در گرگان، اظهار کرد: از تاریخ ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا ساعت ۲۲ امروز چهارم فروردین ماه جاری در ۱۰ شهرستان حادثه دیده سیل و آبگرفتگی به ۵۶ هزار و ۸۴۱ نفر امدادرسانی شد.

وی ادامه داد: در این مدت به ۱۰ هزار و ۸۱۵ نفر اسکان داده شده و ۱۸ نفر مصدوم به بیمارستان‌ها منتقل شده و پنج نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: همچنین در این بازه زمانی دو بانوی باردار و یک بیمار قلبی نیز توسط تیم‌های امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

هروی گفت: با توجه به آبگرفتگی منازل بر اثر سیلاب و بارش شدید باران، ۱۰ هزار و ۱۹۲ عملیات تخلیه آب از منازل اجرایی شد و ۲۸۹ خودروی گرفتار در برف و سیلاب نیز رهاسازی شدند.

وی تاکید کرد: تعداد ۲ هزار و ۱۷۸ نیروی عملیاتی در قالب ۴۶۱ تیم با استفاده از ۴۹ دستگاه آمبولانس، ۱۱ خودروی نجات، ۲۶۵ خودروی کمک‌دار، ۱۷ دستگاه قایق، ۲۰۱ موتور پمپ لجن کش و ۶ فروند بالگرد به مردم امدادرسانی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: بالگردهای هلال احمر در این مدت ۸۵ ساعت پرواز را در ۱۷۱ سورت پروازی با همراهی ۷۳۶ نیروی امدادی ماموریت جابجایی ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی و امدادرسانی را اجرا کرده‌اند.

هروی گفت: در این مدت ۵۲ هزار و ۳۹۹ بطری آب معدنی، یک هزار و ۸۱۵ چادر امدادری، ۲۵ هزار و ۸۲۵ انواع کنسرو، ۵۶ هزار و ۸۵۸ قرص نان، یک هزار و ۴۳۰ کیلوگرم برنج، ۱۲ هزار و ۲۵۰ تخته پتو، ۲۴ هزار و ۴۳۰ بسته غذایی، ۳۹۱ بطری روغن، ۴ هزار و ۳۶۰ تخته پتو، ۴ هزار و ۴۹۵ کیلوگرم نایلون، ۴۶۱ شعله والور، ۵۰۰ ست بهداشتی، ۴۱ عدد کلمن، ۵۶ شعله فانوس و یک هزار و ۵۲۰ بسته بیکویت بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

وی در پایان بیان کرد: همچنین در این مدت ۳۸ هزار و ۷۷ پرس غذای گرم بین سیل‌زدگان و حادثه دیدگان شهرستان‌های گنبدکاووس، گرگان، آق‌قلا، بندرترکمن و گمیشان توزیع شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.