تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۹:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خسارت ۱۰ میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی مازندران

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه در سیلاب اخیر تعداد 40 مزرعه پرورش ماهی، دچار خسارات فراوانی شدند؛ گفت: میزان برآورد خسارات وارده، 10 میلیارد تومان گزارش شذه است.

به گزارش قائم آنلاین، در سیل اخیر جدا از آسیب‌های وارده به خانه‌های مسکونی، واحدهای تجاری، صنوف و بخش‌های گوناگون خسارات فراوانی به بخش‌هایی نظیر باغی، زراعی و آبزی پروری وارد آمد.

بارش شدید باران و متعاقب آن، طغیان رودخانه‌های مازندران موجب شد تا تعداد فراوانی از مزارع آبزی‌پروری که در مسیر این رودخانه‌ها قرار داشتند با خسارات فراوانی مواجه شوند.

ولی‌الله محمدزاده در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی وقوع سیل، تعداد ۴۰ مزرعه پرورش ماهی در مسیر سیل، دچار خسارات فراوانی شدند.

وی میزان خسارات وارده به مزارع آبزی پروری را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بیشترین خسارات به مزارع پرورش ماهس شهرستان‌های سیمرغ، سوادکوه، ساری، نکا و بخشی از جویبار بوده است.

مدیرکل شیلات مازندران متذکر شد: با توجه به آغاز بارش‌ها از نیمه شب گذشته از مالکان و فعالان مزارع پرورش ماهی خواسته ایم تا با بستن ورودی‌های آب به مزارع و انحراف مسیر آب، از بروز خسارت پیشگیری کنند.

به گفته محمدزاده، بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی در استان مازندران مشغول فعالیت هستند که طی سال ۹۷، نزدیک به ۷۶ هزار تن تولید داشتند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.