تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

حال و هوای مسافران نوجوان مازندرانی در سرزمین عشق

راهیان نور، سفری به دشت های صفا و صمیمت و ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس امسال نیز با گستردگی فراوان برگزار شد و هزاران نفر از مردم، بویژه نوجوانان و جوانان با عمق رشادت‌های غیورمردان عرصه های خون و شرف آشنا شدند.

به گزارش قائم آنلاین، اگر می‌خواهید ایثار و ازخودگذشتگی را از نزدیک حس کنید و عشق به مردم را به معنای واقعی کلمه ببینید برای یک بار هم که شده به سفر راهیان نور بیایید. سفر کنید به سرزمینی که  خاکش مزین شده به خون شهدا برای به تصویر کشیدن گوشه‌ای از این عشق به میان تنی چند از زائران جوان و نوجوان رفتیم که از مازندران شمالی‌ترین استان کشور در ایام نوروز به جنوب آمدند و با آنها به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

*برای شناخت شهدا به راهیان نور آمدم

فاطمه نجفی حافظ قرآن است و اهل ساری با اشاره به اینکه از یادمان‌های فتح المبین و اروندرود بازدید کرده است، می‌گوید: حال و هوای معنوی فتح‌المبین  مرا مجذوب خودش کرد و احساس آرامش وصف نشدنی داشتم.

 نجفی درباره علت سفرش به مناطق عملیاتی جنوب، خاطرشان می‌کند: مایل بودم بیشتر از ویژگی های اخلاقی و رفتاری شهدا بدانم از کسانی که برای دفاع از کشور جان دادند.

این حافظ قرآن به جوانان هم سن و سالش توصیه میکند حتماً وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنند که راه درست را به آدم نشان می‌دهد.
*راهیان نور، مهمانی شهداست

طهورا فلاح نوجوان ۱۴ ساله دیگری است که با او هم کلام شدیم. از ساری به سفر راهیان نور آمده و ذوق و شوق زیادی دارد. او می گوید:  قدم به قدم این مناطق بوی شهدا را میدهد و می شود آن را حس کرد.

این زائر نوجوان شهدا حضورش در مناطق عملیاتی را مهمانی شهدا میداند و اضافه می‌کند: هیچ حال و هوایی را نمی‌توان با حضور در این مناطق عوض کرد.

طهورا با تاکید بر اینکه باید شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهیم، خاطرنشان می‌کند: عنایت به شهدا دو طرفه است و اگر کسی به آنها متوسل شود خواسته اش به اجابت میرسد.

طهورا از همسالانش می‌خواهد بیایند و این حال و هوا را تجربه کنند.

*به حرف‌های رهبری عمل کنیم

سیده‌فاطمه قاسمی دانش‌آموز حافظ قرآن که پنجمین‌بار است به راهیان نور می‌آید در پاسخ به سوال ما درباره علت حضورش می‌گوید: اینکه هر بار دوست دارم به این سفر بیایم بخاطر خودسازی است.

این دانش‌آموز حافظ قرآن با اشاره به بازدیدی که از یادمان ها داشته، بیان می‌کند: به فتح‌المبین و شلمچه رفتم اما حس آرامشی که در شلمچه داشتم بیش تر از جاهای دیگر بود زیرا شهدای شلمچه مظلومیت خاصی داشتند.

فاطمه در بخشی از سخنان خود به جملات امام راحل که می‌گویند« چشم امید من به جوانان است»، تصریح می کند: ما باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم و  به توصیه های حضرت آقا که به جوانان داشتند، گوش دهیم و به آن عمل کنیم.

*در هفت‌تپه حضور پدرم را حس می‌کردم

مهدیه رجایی‌فر فرزند شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر هم یکی از زائرانی است که به سراغش رفتیم . او می‌گوید: پدرم در ایام نوروز به مناطق عملیاتی سفر می‌کرد و من هم دوست داشتم مثل پدرم به این مناطق بیایم. هر چند پدرم حضور فیزیکی ندارد اما حضور معنوی اش در این مناطق هست.

این فرزند شهید با اشاره به شهدای هفت‌تپه که شهید رجایی فر یکی از شهدایی بود که در آنجا حضوری فعالی داشت و به عنوان خادم در آنجا مشغول خدمت‌رسانی به زائران بود یادآور می شود: در هفت‌تپه حضور پدرم را همه جا حس میکردم.

 مهدیه به توصیه پدرش که می‌گفت؛ به دیدار خانواده‌های شهدا بروید، یادآور می‌شود: برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا علاوه بر آنکه به دیدار خانواده شهدا برویم به وصیت‌نامه‌های آنان هم عمل کنیم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.