تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کاهش فروش نفت از بدترین رخدادهای سال گذشته بود

مهدی تقوی با اشاره به مهم ترین اتفاقات سال گذشته در حوزه بین الملل گفت: جنجال هایی که ترامپ آفرید و کاهش فروش نفت، از بدترین اتفاقات سال 97 بودند.

به گزارش قائم آنلاین، مهدی تقوی، کارشناس اقتصاد بین الملل در گفت و گو با اشاره به رخدادهای مهم سال ۹۷ در حوزه بین الملل اظهار داشت: یک مشکل اساسی که در سال ۹۷ داشتیم، این بود که صدور نفت دچار مشکل شد، چون سهمیه اوپک ایران ۲ میلیون ۱۰۰ هزار بشکه در روز بود که به ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

 وی تصریح کرد: علی رغم این که فشار روی ایران بود، ارز کمتری نیز به کشور وارد شد و باعث شد تا مشکلاتی در اقتصاد برای ما بوجود بیاید که این مسائل از مهم ترین اتفاقات اقتصادی بود که در سال گذشته رخ داد.

تقوی در ادامه اظهار داشت: ترامپ هم بازی در آورد و اروپایی ها را تحریک کرد که از ایران نفت نخرند، این اتفاق برای ما مشکل بوجود آورد اما به هر حال این دوران سخت گذرانده شد.

این کارشناس بیان داشت: جنجال هایی که ترامپ آفرید و کاهش فروش نفت، از بدترین اتفاقات سال ۹۷ بودند.

مهدی تقوی در پایان گفت: اتفاق خوبی که می توان از آن برای سال ۹۷ نام برد این است که ترامپ گفت فروش نفت ایران به صفر خواهم رساند اما ژاپن و هند مدعی شدند که خرید نفت از ایران را ادامه خواهند داد و همین مسئله باعث تمسخر ترامپ در جهان شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.