تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تغییر محسوس خدمات‌دهی به سیل‌زدگان با حضور نیروهای مسلح

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مسؤولان دولتی وعده‌هایی را در خصوص معیشت مردم داده‌اند؛ هر چند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات خود را در این خصوص انجام داده ولی امیدواریم اجرای این وعده‌ها متوقف نشود.

به گزارش قائم آنلاین، محمد دامادی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: امروز جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در این استان برگزار شد این در حالی است که وی پیش از این در استان گلستان بوده و از نزدیک شاهد عمق فاجعه سیلاب اخیر بوده است.

وی افزود: در دو روز اول خدمات به مردم در پی سیل خیلی خوب نبوده است و مسئولین دولتی خیلی در این زمینه کاری را انجام ندادند این در حالی است که نیروهای بسیجی و مردمی و مسئولین درون استان پای کار بوده و در دو روز اول به مردم خدمات‌رسانی کرده‌اند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ خدمات‌دهی به مردم در روز سوم تغییر پیدا کرد به طوریکه با حضور نجار رئیس ستاد بحران کشور که پس از فرمان مقام معظم رهبری در گسیل تمامی امکانات و تجهیزات نیروهای مسلح به سمت استان‌های شمالی که درگیر سیل بودند خدمات‌دهی به مردم بهتر شد.ضمن اینکه حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین نظم‌بخشی بهتری به نحوه خدمات‌دهی به مردم سیل‌زده صورت گرفت.

دامادی اظهار داشت: در هر سیلی باید در ابتدا خسارت‌ها برآورد شود که این خسارت‌ها یا مالی است و یا جانی ضمن اینکه متأسفانه سیل اخیر منجر به از بین رفتن تولیدات آینده کشورمان در حوزه‌های مربوط به کشاورزی و دامپروری و طیور شده است و انبارهای و خزانه‌های کشاورزان هم آسیب دیده و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز نتوانیم آسیب‌های حاصل شده به خزانه‌های کشاورزان و انبارهای محصولات کشاورزی را مدیریت کنیم و ارزاق مورد نیاز مردم را از هم اکنون برای آن دوران در نظر نگیریم قطعاً‌ در فصل برداشت با بحران ویژه‌ای روبه‌رو خواهیم شد.

وی گفت: پس از حادثه سیل باید این را در نظر بگیریم که اکثر زمین‌‌های کشاورزی شل و لغزنده است و احتمال رانش وجود دارد و هر لحظه امکان واژگونی سازه‌های کشاورزی است. به همین دلیل باید در این خصوص هم تصمیمات لازم را داشته باشیم تا با تلفات جانی در آینده در زمین‌های کشاورزی مواجه نشویم.

دامادی گفت: امشب و فردا شب هم بارندگی در استان مازندران وجود دارد این در حالی است که زمین‌های این استان انباشته از آب است و قطعاً‌ با مسدود شدن آبراه‌ها مواجه خواهیم شد.

وی گفت: از نظر ادوات راهسازی و تجهیزات ویژه این بخش دچار مشکل هستیم چرا که امکانات به اندازه نیازهای مواقع بحران و سیل نیست. ضمن اینکه متأسفانه امکانات هم به صورت کامل به سمت استان‌های سیل‌زده گسیل نشده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی مسئولین دولتی وعده‌هایی را در خصوص معیشت مردم داده‌اند هر چند که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم اقدامات خود را در این خصوص انجام داده ولی امیدواریم که اجرای این وعده‌ها متوقف نشود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.