تاریخ انتشار :شنبه ۳ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۳:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

جلس؛ مردم پیش قدم تر از مسئولین بوده اند

شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه تا به الان سطح آب خیلی کم پایین آمده است و فکر می کنم تنها به اندازه 15 سانتیمتر کاهش داشته است، بنده شب گذشته با توجه به این که حوزه انتخابی آقای هزارجریبی است تا دیر وقت به آن جا سر زدم و دیدم که سطح اب خیلی کم نشده است.

به گزارش قائم آنلاین، شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران در مورد سیل و آب گرفتگی شهر آق قلا در استان گلستان در گفتگو گفت: متاسفانه تا به الان سطح آب خیلی کم پایین آمده است و فکر می کنم تنها به اندازه ۱۵ سانتیمتر کاهش داشته است، بنده شب گذشته با توجه به این که حوزه انتخابی آقای هزارجریبی است تا دیر وقت به آن جا سر زدم و دیدم که سطح اب خیلی کم نشده است.

وی افزود: تا چند روز قبل که سیل گنبد به طرف آق قلا حرکت کرد با آقای سیدمناف هاشمی استاندار گلستان ارتباط داشتیم، ظاهرا ۲۹ اسفند به خارج از کشور سفر کرده است و بیشتر از این اطلاعات ندارم؛ امروز ساعت ۶ بعدازظهر با آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در استانداری گلستان جلسه داریم و در جریان نیستم که استاندار در جلسه حضور دارد یا خیر؟  دیروز هم هر چقدر با وی تماس گرفتیم در دسترس نبود.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بیشترین کمک را به سیل زدگان مردم کرده اند و من باید از مردم تشکر کنم، البته من در حوزه انتخابی خودم که مینودشت است از روز اول حضور داشته ام و جلساتی در مورد بحران با فرماندار و مسئولین داشتیم، خوشبختانه راه های مواسلاتی باز شده است و متاسفانه خیلی از خانه ها ریزش کرده است، امیدوارم مسئولین این خسارت ها را تا رقم آخر به مردم پرداخت کنند تا مردم در این شرایط خاص حداقل از این بابت آسیب نبینند، یک همت همه جانبه می خواهد که خسارت ها را دقیق بررسی کنند و اعتبار و تخصیص ۱۰۰درصد به مردم بدهند.

کوسه غراوی اذعان داشت: من همیشه در بحران ها گفته ام، ما مدیریت قبل از بحران، هنگام و بعد از بحران نداریم؛ به این ۳ موضوع باید پرداخته شود و از بحران های قبلی و تجربه هایی که داشته ایم اصلا استفاده کرده ایم؟ چقدر مدیران چابک و چالاک داریم که بتوانند سریع عکس العمل نشان دهند و بر اساس علم و تخصصشان به مردم کمک کندد؟ این از اصلی ترین موضوعات است.

وی بیان داشت: فکر می کنم در شرایطی هستیم که به یک وزارت بحران نیاز داریم، وزارت خانه ای که همه موضوعات را بررسی کند و همه اعتبارات لازم را داشته باشد تا سریع مشکلات مردم را حل کند؛ ما سیل، طوفان، زلزله و … داریم که من فکر می کنم نیاز اصلی ما یک وزارت خانه برای بحران است و این نیاز بیش از هر زمان احساس می شود.

شهرام کوسه غراوی در پایان گفت: مردم همیشه پای کار بوده و پیش قدم تر از مسئولین بوده اند، باید از آن ها تشکر کنیم؛ در یکی دو روز اخیر چند نماینده تماس گرفتند و اعلام آمادگی برای کمک رسانی کردند، الحمدالله این حس خوبی است که مردم ما همیشه در کنار هم بوده و هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.