تاریخ انتشار :جمعه ۲ فروردین ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مشاور امنیت ملی افغانستان درخواست آمریکا برای عذرخواهی رسمی را رد کرد

مشاور امنیت ملی افغانستان درخواست آمریکا برای عذرخواهی رسمی در مورد انتقاد وی از خلیلزاد را رد کرد.

به گزارش قائم آنلاین، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان درخواست آمریکا برای عذرخواهی در مورد اظهار نظر وی در مورد خلیلزاد را رد کرد.

به نوشته شبکه ان بی سی، آمریکا به طور خصوصی خواستار عذرخواهی مشاور امنیت ملی افغانستان برای انتقاد از نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان شده و اعلام کرده بود اگر محب چنین کاری را انجام ندهد کارکنان آمریکا روابط خود را با وی قطع خواهند کرد.

محب هفته گذشته در جمع گروهی از خبرنگاران در سفارت افغانستان گفته است که خلیل‌زاد تلاش می‌کند تا «از دولت افغانستان مشروعیت‌زدایی کند»، چراکه «برای خود در افغانستان آرزوهایی دارد» و امیدوار است که یک «دولت موقت در افغانستان روی کار بیاید و او بتواند نیابت آن را بر عهده بگیرد.»

براساس این گزارش، مشاور امنیت ملی افغانستان با رد این درخواست به کابل بازگشته و مشخص نیست کانال ارتباطی آمریکا و افغانستان بعد از قطع ارتباط با حمدالله محب چه کسی خواهد بود.

به نوشته این رسانه آمریکایی،‌ قرار بود محب در سفر به واشنگتن با مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار داشته باشد که بعد از انتقاد وی از خلیلزاد این دیدار لغو شد.

همچنین در مدت حضور محب در آمریکا، تاکنون دیداری میان وی و خلیلزاد انجام نشده و انتقاد وی از نماینده آمریکا در امور صلح سطح روابط آمریکا و افغانستان را در پایینترین حد خود از زمان قدرت گرفتن ترامپ قرار داده است.

به گزارش فارس، پنجمین دور مذاکرات میان طالبان و آمریکا در قطر پایان یافته و خلیلزاد اعلام کرده است که به یک پیش نویس در مورد خروج نظامیان آمریکا و عدم تبدیل شدن خاک افغانستان به مکانی برای فعالیت تروریسم دست یافته است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که دولت افغانستان در مذاکرات میان طالبان و آمریکا به حاشیه گذاشته شده و این موضوع مقامات ارشد این کشور را عصبانی کرده است.

آمریکا در ۱۹ سال گذشته حاضر به گفتگو با  طالبان نبوده است و با روی کار آمدن ترامپ با یک چرخش عمده در افغانستان رو به مذاکرات مستقیم آورده و به دنبال پایان جنگ در این کشور است.

/انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.