تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ اسفند ۹۷.::. ساعت : ۶:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

جاده‌های مازندران برفی و لغزنده است

رئیس پلیس راه مازندران از توقف برف و بارش باران در همه جاده‌های غرب استان و لغزندگی سطح جاده خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، سرهنگ علیرضا قدمی در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بارش برف از دیروز در ارتفاعات استان آغاز شده بود، گفت: این جاده که دیشب به دلیل بارش سنگین برف مسدودشده بود ساعت ۶ صبح امروز با تلاش راهداران و پلیس راه مازندران بازگشایی شد.

وی افزود: به دلیل نشست برف در ارتفاعات و لغزندگی سطح جاده چالوس ،هم اکنون آمد وشد خودرو‌ها در این جاده با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

قدمی گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت‌های راهداری، هم اکنون از لحاظ شرایط آب و هوایی جاده‌های هراز، سوادکوه و چالوس، کیاسر وجاده‌های شرق استان بارانی گزارش شده است.

رئیس پلیس راه مازندران افزود: با توجه به لغزنده بودن سطح جاده رانندگان با احتیاط و با سرعت مطمئنه تردد کنند.

وی گفت: آمد و شد خودرو‌ها در حال حاضر در جاده‌های هراز، سوادکوه، چالوس، کیاسر و محدوده درون شهری عادی و روان است.

قدمی به رانندگان توصیه کرد: با توجه به برودت هوا و بارش باران به‌ویژه در مناطق کوهستانی، پیش از سفر از وضعیت راه‌ها، از سلامت فنی خودرو، داشتن سوخت کافی و همراه داشتن زنجیر چرخ برای پیشگیری از مشکلات سفر مطمئن شوند.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه ورود انواع کشنده‌های سنگین شامل تریلر، کامیون و کامیونت به جاده چالوس و هراز از ساعت ۸ صبح امروز ممنوع شده است فردا نیز این محدودیت ترافیکی در این دو جاده اعمال می‌شود.

وی به ممنوعیت دو روزه آمدوشد انواع کشنده‌های سنگین درروز‌های نهم ودهم اسفندماه در جاده‌های چالوس وهراز اشاره کرد و افزود: رفت و آمد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از جاده کرج- چالوس ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: آمدوشد همه تریلر‌ها، کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز و فردا جمعه ۱۰ اسفندماه از جاده هراز ممنوع شد.

وی افزود: رفت و آمد موتورسیکلت به استثنای موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۱۱ اسفندماه از جاده‌های کرج- چالوس و هراز ممنوع شد.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی درباره وضعیت راه‌های استان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.