تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ اسفند ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

اعلام آمادگی بسیج برای نظارت بر توزیع گوشت در سراسر کشور

رئیس بسیج اتاق اصناف کشور با گلایه از بدون پاسخ ماندن نامه‌ای که اواخر دی ماه خطاب به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ارسال شده، از آمادگی بسیج برای نظارت بر توزیع گوشت در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، غلامرضا حسن‌پور با اشاره به مشکلات توزیع گوشت و اقلام ضروری در کشور اظهار کرد: متاسفانه دولت اجازه نمی‌دهد توزیع اقلام ضروری به دست بخش خصوصی اتفاق بیافتد؛ ما بارها اعلام کرده‌ایم باید اتحادیه‌های صنفی در این موضوع وارد شوند و بسیج اصناف هم آمادگی دارد تا در خصوص نظارت بر توزیع به واحدهای نظارتی کمک کند.

رئیس بسیج اصناف با گلایه از بی‌پاسخ ماندن نامه‌ای که به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نوشته شده بود، گفت: ما در نامه‌ای که ۳۰ دی ماه امسال به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به دبیری آقای نهاوندیان نوشتیم پیشنهاداتی را ارائه و برای کمک به وضعیت نظارت بر توزیع اقلام ضروری اعلام آمادگی کردیم که متاسفانه بی پاسخ مانده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ جوابی چه به صورت کتبی و چه به صورت شفاهی به این نامه داده نشد گفت: طی طرحی که به این شورا پیشنهاد دادیم اعلام کردیم بجای آنکه سیستم توزیع گوشت بر اساس کارت ملی باشد و بدلیل مشکلات این سیستم، افراد بتوانند روزانه از چندین محل توزیع، گوشت بگیرند، بر اساس سیستم طراحی شده‌ای که در حال حاضر موجود هم هست و مبتنی بر شماره تلفن افراد که غیرقابل کپی هم هست، توزیع اقلام ضروری و گوشت انجام شود.

حسن‌پور با بیان اینکه نرم‌افزار مربوطه توسط اتاق تعاون طراحی شده و هم اکنون نیز زیرساخت‌های آن فراهم است افزود: ما علاوه بر این، در نامه مذکور پیشنهاد داده بودیم که توزیع گوشت و اقلام ضروری، بر اساس جامعه هدف خاص، مثل کمیته امداد، بهزیستی، بازنشستگان و کارمندان، و به صورت لایه بندی انجام شود تا توزیع بهتری در این اقلام صورت گیرد.

وی با تقدیر و تشکر از دادستان تهران و موضع‌گیری وی در خصوص توزیع اقلام ضروری گفت: آقای دولت آبادی با منطق به این موضوع ورود کرده و خواستار واگذاری امور به اصناف شده‌اند؛ به هرحال تیم‌های بازرسی مقام قضائی گزارش‌هایی از روند توزیع گوشت و اقلام ضروری تهیه کرده‌اند که متاسفانه نتایج این گزارشات که در جلسات ارائه شده، نتایج خوبی نیست.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: در صورتی که میزان گوشت وارداتی با میزان درخواست گوشت در لایه‌بندی مختلف جامعه هدف مورد نظر دولت مشخص شود، بسیج اصناف حاضر است نظارت بر روند توزیع را عهده‌دار شود.

وی با اشاره به درخواست مسئولان برخی از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و برخی اتاق‌های اصناف استانی از بسیج، که خواستار کمک نظارتی بسیج بودند افزود: ما آمادگی داریم در هر نقطه‌ای از کشور با هماهنگی کامل با اتاق‌های اصناف و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، توان نظارتی بسیج را برای نظارت بر توزیع گوشت و اقلام ضروری به کار بگیریم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.