تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ بهمن ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

واگذاری ۵ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۲ معلول

رئیس ‌سازمان بهزیستی گفت: در اجرای تفاهم‌نامه پنج جانبه این سازمان با بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، خیران مسکن ساز و بنیاد مستضعفان پنج هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتر واگذار شده است.

به گزارش قائم آنلاین، وحید قبادی‌راد در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: در زمان حاضر ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی با پیشرفت ۳۰ تا ۶۰ درصد در دست ساخت است.
وی بیان کرد: همچنین ۲هزار و ۲۰۰ خانوار دارای ۲ معلول از این گروه در نوبت دریافت مسکن هستند.
قبادی‌راد اضافه کرد: براساس بررسی‌های انجام شده در سال ۹۴، ۱۴ هزار خانوار دارای ۲ معلول در کشور شناسایی شده است که از این شمار هفت هزار و ۵۰۰ خانوار در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.
رئیس ‌سازمان بهزیستی بیان کرد: از اول دولت تدبیر و امید ۶۷ هزار مسکن برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی آماده‌سازی و واگذار شده و۵۳ هزار واحد مسکونی در دست احداث است.
قبادی‌راد اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۱۳هزار خانوار مددجوی بهزیستی پشت نوبت دریافت مسکن هستند که انتظار می‌رود خیران و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در اجرای مسئولیت اجتماعی همانند تفاهم نامه تامین مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول بتوانیم مشکل مسکن سایر مددجویان بهزیستی را در ۲ سال آینده
برطرف کنیم.
وی یادآور شد: در دهه مبارک فجر امسال ۲هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار شد.
قبادی‌راد گفت: در زمان حاضر سامانه غربالگری بیماری اوتیسم در کشور راه‌اندازی شده و افرادی که نگران فرزند خود هستند، می‌توانند با پرکردن فرم در این سامانه درفضای مجازی و مراجعه به مراکز از سلامت فرزند خود اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: همچنین بزودی سامانه ملی فرزند خواندگی که به صورت پایلوت در تهران اجرا شده در کل کشور راه‌اندازی و فرایند این امر روان‌سازی می‌شود.
وی بیان کرد: در سال جاری ۲۶۵ واحد مسکونی در استان بوشهر برای خانوارهای دارای ۲ معلول واگذار و ۱۱۷ خانوار هم پشت نوبت هستند.
قبادی‌راد گفت: براساس تفاهم با استانداری بوشهر قرار است با مشارکت خیران، استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی پروژه تامین مسکن برای ۳۰۰ خانوار در این استان اجرا می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.