تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ دی ۹۷.::. ساعت : ۴:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

پایان هفته برفی و بارانی در مازندران

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: روز پنج‌شنبه بانفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران شاهد ابرناکی آسمان مازندران همراه با بارش باران، بارش برف و پدیده مه در ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما خواهیم بود.

به گزارش قائم آنلاین، سیدمحمدرضا رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با استقرار زبانه کم‌فشار سطح زمین بر روی دریای خزر شاهد افزایش دما و وزش باد گرم در دامنه‌ها و ارتفاعات استان هستیم.

وی افزود: از روز پنج‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران شاهد ابرناکی آسمان مازندران همراه با بارش باران، بارش برف و پدیده مه در ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه این وضعیت تا عصر جمعه تداوم خواهد داشت، اضافه کرد: گذر پنج‌شنبه شب تا صبح جمعه به‌دلیل کاهش محسوس دما، دامنه بارش برف به دامنه‌ها و کوهپایه‌های استان کشیده می‌شود.

رضوی بیان کرد: همچنین در مناطق ساحلی و جلگه‌ای مازندران بارش مخلوط بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با توجه به ورود سامانه زمستانی باغداران مازندران نسبت به برداشت مرکبات از روی درخت اقدام کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.