تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ دی ۹۷.::. ساعت : ۴:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت ۱۸ مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در مازندران

معاون اجتماعی بهزیستی استان مازندران از فعالیت ۱۸ مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در مازندران خبر داد و گفت: راه‌اندازی خانه جوان از دغدغه های مهم بهزیستی مازندران است.

به گزارش قائم آنلاین، وحید حسین زاده در حاشیه افتتاح خانه‌های مهربانی و ایتام در آمل در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت ۱۸ مرکز شبانه‌روزی خصوصی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مازندران گفت: کودکان تا سه سال، سه تا شش سال، شش تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال تحت پوشش این مراکز هستند.

وی با بیان اینکه این مراکز شبه خانواده است، اظهار داشت: ۱۸۰ نفر در این ۱۸ مرکز شبه خانواده در مازندران حضور دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۳۷۰ کودک در مازندران نزد فامیلان درجه یک خود هستند و هزینه آنها به خانواده‌های آنها داده می‌شود، افزود: در سطح استان مازندران سه مرکز بزرگ مجتمع رفاهی و آموزشی فعالیت می‌کنند که فعالیت کشوری دارند و کودکان از هرنقطه‌ای از کشور از امکانات این اردوگاه‌ها بهره می‌برند.

حسین زاده با بیان اینکه نخستین مرکز خصوصی رفاهی فرهنگی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آمل امروز به افتتاح رسید، تاکید کرد: خانه عرفان توسط یک خیر ساخته و افتتاح شد.

معاون اجتماعی بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه سیاست بهزیستی بر نگهداری کودکان مابین خانواده است، افزود: راه اندازی خانه جوان از دغدغه‌های مهم بهزیستی مازندران است.

وی با بیان اینکه کودکان تا ۱۸ سال تحت پوشش بهزیستی هستند و پس از آن مستقل می‌شوند، خاطرنشان کرد: با احداث خانه جوان نوجوانان و جوانان تا ۲۲ سالگی در این مراکز حضور خواهند داشت تا به استقلال فکری و اجتماعی برسند.

حسین‌زاده در پایان با اشاره به اینکه به دنبال موسسه‌ای هستیم که در سطح استان به دنبال پیگیری خانه جوان باشد، ادامه داد: در دهه فجر نخستین مرکز خانه جوان در مازندران راه اندازی می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.