تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۹۷.::. ساعت : ۳:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

افزایش فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آذر ماه

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در آذر ماه امسال 58 نفر است.

به گزارش قائم آنلاین، علی عباسی طی گفت و گویی اظهار کرد: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در آذر ماه امسال ۵۸ نفر شامل ۳۸ مرد و ۲۰ زن بوده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافته‌ است.

وی افزود: از کل متوفیات حوادث رانندگی آذرماه محور برون شهری و راه روستایی ۴۲ نفر ( با ۵۰ درصد افزایش ) و درون شهری ۱۶ نفر ( ۳۳ درصد افزایش ) را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اضافه کرد: بیشترین فوتی مربوط به شهرهای آمل با ۱۱، ساری و میاندورود با هفت نفر و تنها شهر بدون فوتی گلوگاه گزارش شده است.

این مسئول بیان کرد: از این تعداد ۱۳ مورد راننده ، سه مورد موتورسوار، ۱۶ نفر سرنشین ،۲۲ نفر عابر و چهار چهار مورد هم دوچرخه‌سوار هستند.

عباسی تعداد مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در آذر ماه امسال، یک‌هزار و ۳۸۰ نفراعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته است.

وی گفت: از آنجایی‌که بیشترین فوتی در جاده‌های برون شهری رخ داده است این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی با سرعت مطمئنه در کاهش تصادفات موثر باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.