تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ دی ۹۷.::. ساعت : ۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مارکو رویس، بهترین بازیکن نیم‌فصل بوندس‌لیگا؟

مارکو رویس، که به عنوان بهترین بازیکن آلمانی سال 2018 انتخاب شده، به عقیده وبسایت باشگاه بوروسیا دورتموند بهترین بازیکن نیم‌فصل اول بوندس‌لیگا بوده است.

به گزارش قائم آنلاین، مارکو رویس، کاپیتان بوروسیا دورتموند در نیم فصل اول امسال نمایش‌های درخشانی داشته و در صدرنشینی مقتدرانه دورتموند در بوندس‌لیگا نقشی بسیار پررنگ بازی کرده. رویس با شروع فصل جدید نه تنها جایگاه خود به عنوان یکی از بازیکنان ثابت دورتموند را تثبیت کرده بود، بلکه بازوبند کاپیتانی این باشگاه را هم تصاحب کرده بود. هواداران دورتموند مدتها است که شیفته مارکو رویس بوده و معتقدند کاپیتان زردپوشان با نمایش‌های کم فراز و نشیب خود، از هم‌اکنون جایگاه خود را به عنوان یکی از اسطوره‌های این باشگاه تثبیت کرده است.

رویس در نیم‌فصل اول برای دورتموند ۱۷ بار به میدان رفته و در این تعداد بازی، ۱۱ گل به ثمر رسانده و ۷ پاس گل داده است. با در نظر گرفتن مجموع تعداد گلها و پاسهای گل، مارکو رویس، موثرترین بازیکن نیم‌فصل اول بوندس‌لیگا بوده است. رویس با ۱۱ گل خود در رتبه سوم جدول گلزنان بوندس‌لیگا هم قرار دارد.

با اینکه نیم‌فصل اول بوندس‌لیگا شاهد درخشش پدیده‌هایی مثل سباستین هالر، لوکا جوویچ و تورگان هازارد بوده اما مورد مارکو رویس با آنها متفاوت است. رویس بر خلاف آنها ناگهان ندرخشیده و درخششی غیرمنتظره نداشته. رویس امسال هم مثل همیشه مقتدرانه و کم فراز و نشیب بازی کرده و درخشش او برای هیچکس غیرمنتظره نبوده. تفاوت رویس در نیم‌فصل امسال این بوده که بعد از مدتی مصدومیت، بالاخره توانسته در نهایت سلامت به میدان برود و نشان بدهد که با رویس همیشگی تفاوتی نکرده.

اما نقش رویس در ترکیب دورتموند تنها به گلزنی و دادن پاس گل خلاصه نمی‌شود. دورتموند بعد از مدتها به تیمی قدرتمند تبدیل شده که بر خلاف فصل‌های گذشته در برخورد با کوچکترین مشکلی عقب‌نشینی نمی‌کند و این را بیش از هر چیز دیگری مدیون حضور قوی مارکو رویس در میانه میدان است. رویس در بازی‌ها هرگز پا پس نکشیده و با فریادها و صحبت‌های خود با بازیکنان تیمش به آنها روحیه داده و وظیفه کاپیتانی‌ را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.