تاریخ انتشار :شنبه ۱ دی ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر اعلام کرد؛

بیش از ۲۹۰ هزار تن مرکبات در شهرستان قائم‌شهر برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 292 هزار تن مرکبات از باغ های شهرستان قائم شهر برداشت شده است.

به گزارش قائم آنلاین، مجید جعفری با اشاره به برداشت مرکبات در ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغ های این شهرستان گفت: از این میزان ۲۲۸ هزار پرتقال، ۶۰ هزار تن نارنگی و ۴ هزار تن نارنج و لیموشیرین بوده است.
وی با اشاره به ذخیره سازی ۷۰ هزار تن محصول باغی برای کمک به رونق فروش، افزود: شهرستان قائم شهر دارای ۱۶۰ واحد سورتینگ بوده و برای جلوگیری از رنگ افزایی مرکبات، نظارت مشترک و مداوم با انجام گشت مستمر در این شهرستان انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از برداشت هزار و ۵۰۰ تن کیوی در این شهرستان خبر داد و پیش‌بینی کرد: امسال ۳ هزار و ۷۵۰ تن کیوی با رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه، در باغ های این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

جعفری با بیان اینکه تاکنون تولید مرکبات کل شهرستان بالغ بر ۳۵۰ هزار تن می باشد، از فعالیت های خدماتی این مدیریت شامل: آزمون خاک، توزیع نهاده ها و ارائه آموزشهای لازم خبر داد.

وی در پایان با اشاره به اینکه شهرستان قائم‌شهر با دارا بودن ۱۵۰ هکتار باغ کیوی و ۳۷۵ بهره بردار، سهم بسزایی در تولید محصول استان دارد، گفت: آفت سپردار سفید توت یکی از شایع ترین آفات درختان کیوی بوده که با تغذیه از این درختان موجب ضعف عمومی، ریزش برگ، خشکی سرشاخه ها و درخت می شود. همچنین برداشت صحیح و اصولی، آسیب نزدن و زخمی شدن و سالم بودن میوه در کاهش ضایعات و افزایش ماندگاری در سردخانه ها تاثیر خواهد داشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.