تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ آذر ۹۷.::. ساعت : ۲:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

رژیم آل‌خلیفه و آل‌سعود ۳۸ مسجد در بحرین را تخریب کرده‌اند

مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم گفت: رژیم آل‌خلیفه بیش از 38 مسجد را از زمان ورود نیروهای رژیم آل سعود به این کشور به طور کامل تخریب کرده است.

به گزارش قائم آنلاین، نشست «بحرین؛ قیام مظلوم» با حضور حجت‌الاسلام شیخ عبدالله الدقاق مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم و با حضور خبرنگاران داخلی و بین‌المللی برگزار شد.
حجت‌الاسلام شیخ الدقاق در این نشست ضمن‌اشاره به انتخابات مجلس و شورای شهر بحرین گفت: آل خلیفه در حالی میزان حضور در پای صندوق‌های رای را بیش از۶۰ درصد اعلام کرده است که انقلابیون این آمار را کذب دانسته و اعلام داشته‌اند که میزان حضور ۲۸ تا ۳۰ درصد است.
وی انتخابات اخیر بحرین را صوری و یک شوخی بزرگ دانست و بیان داشت: ما انتخابات مجلس و شورای شهر بحرین را محکوم می‌کنیم زیرا آل‌خلیفه درپی تشکیل یک مجلس به اسم مردم است و این در حالی است که مردم به صورت کلی و جزیی این انتخابات را قبول ندارند و اگر حکومت بحرین بخواهد یک انتخاباتی مورد قبول مردم برگزار کند باید اجازه برگزاری انتخابات آزاد تحت ‌اشراف سازمان ملل متحد، مجامع بین‌المللی و اصحاب رسانه را بدهد.
مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم، حکم حبس ابد دادگاه رژیم آل خلیفه علیه حجت‌الاسلام شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین را محکوم کرد و بیان داشت: حبس شیخ علی سلمان به دلیل تحریم انتخابات ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ میلادی است و اگر دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین از مواضع خود در رابطه با انتخابات عقب‌نشینی می‌کرد، آل‌خلیفه نیز وی را آزاد می‌ساخت.
وی با بیان اینکه این دوره از تاریخ بحرین سرشار از قلع و قمع و افزایش فشار علیه مردم این کشور است، افزود: همه احکام دادگاه آل خلیفه نظیر سلب تابعیت، بازداشت علما و اعدام را محکوم می‌کنیم.
مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم، با بیان اینکه حکومت آل‌خلیفه بیش از ۳۸ مسجد را از زمان ورود نیروهای رژیم آل‌سعود به این کشور به طور کامل تخریب کرده است، عنوان داشت: ما خواهان بازسازی مساجد تخریب شده، آزادی دینی برای همه پیروان مذاهب به ویژه شیعیان و برداشتن فشارها از روی علما و موسسات، مراکز دینی و مساجد هستیم.
وی آل خلیفه را مسئول سلامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین دانست و گفت: شیخ عیسی قاسم تا کنون ۴ عمل جراحی نظیر عمل سرطان، چشم راست و چشم چپ و ستون فقرات انجام داده است. این عمل جراحی‌ها به دلیل ۳ سال حبس خانگی وی بوده است. حکومت آل‌خلیفه به ویژه حمد بن عیسی پادشاه این کشور مسئول سلامت شیخ عیسی قاسم است و باید زمینه بازگشت او به کشورش در هر زمانی که بخواهد را فراهم کند زیرا بحرین کشوریست که در آن متولد و رشد پیدا کرده است.
حجت‌الاسلام دقاق گفت: ما تشکیل دولت جدید بحرین را محکوم می‌کنیم زیرا همان دولت سابق است و هیچ کدام از وزیران جز ۳ وزارتخانه تغییری نداشته است. این دولت جدید موجب افزایش مشکلات در این کشور می‌شود بنابراین خواهان تشکیل دولت جدید مطابق با اراده مردم بحرین هستیم. این دولت و پارلمان را محکوم می‌کنیم زیرا مطابق با اراده پادشاه تشکیل شده است.
به گزارش رسا، مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم در واکنش به اظهارات نخست‌وزیر بحرین نسبت به ارتباط با رژیم صهیونیستی گفت: حکومت آل‌خلیفه برای ارتباط با رژیم صهیونیستی باید نظر مردم را مقدم کند و ملت بحرین نیز در راهپیمایی روز قدس و با نصب پرچم فلسطین در برابر سفارت آمریکا و دادن یک شهید به نام محمد جمعه نظر خود را در این زمینه اعلام کرده است.
وی ادامه داد: رژیم آل‌سعود با استفاده از بحرین به عنوان مقدمه‌ای برای عادی‌سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی جلو انداخته است ولی مردم بحرین هر گونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل را محکوم می‌کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.