تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ آذر ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

افشاگری ! علت اصلی رابطه دوستانه برانکو و قلعه نویی مشخص شد

برانکو و قلعه نویی به خاطر وجه اشتراک اختلاف نظر با کی‌روش تبدیل به دوست صمیمی شده اند

به گزارش قائم آنلاین، امیر قلعه‌نویی و برانکو ایوانکوویچ به لطف اختلاف نظر با کی‌روش در سال‌های گذشته بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک بوده‌اند.

امیر قلعه‌نویی و برانکو ایوانکوویچ سال ۱۳۸۴، یعنی بیش از یک دهه قبل، در فوتبال ایران با هم اختلاف‌نظر‌هایی داشتند. در آن روز‌ها وقتی برانکو لیست تیم ملی را اعلام کرد، امیر انتقاد داشت که چرا از استقلال او بازیکنان زیادی دعوت نشده‌اند، در حالی که اکثر ستاره‌هایش شایسته حضور در اردو هستند. انتقادات او از برانکو باعث شد تا سرمربی وقت تیم ملی در ۱۲ مهر ۱۳۸۴ در واکنش به حرف‌های قلعه‌نویی بگوید:

«قبل از من یک بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت می‌شد و حالا من سه بازیکن دعوت کرده‌ام. هرکسی بخواهد من را بایکوت کند، در واقع تیم ملی را بایکوت کرده است.»

او ادامه داد:

«خوشحالم که قلعه‌نویی به فکر منافع ملی است، اما من باید این سؤال را مطرح کنم که چرا هر زمان بازیکنی مانند صادقی، قربانی و کاظمی به تیم ملی دعوت شده، در بازگشت، در استقلال به نیمکت‌نشین تبدیل شده است. نمی‌دانم چرا رحمتی بازیکن ذخیره بود؟ هر مربی مسئول نتایج خودش است، فکر می‌کنم این بار من باید از آقای قلعه‌نویی بپرسم که چرا بازیکنان تیم ملی ما را نیمکت‌نشین کرده است.» او حتی به مورد امیرآبادی اشاره کرد و گفت: «امیرآبادی تا پیش از مصدومیت بازیکنی بوده که پیش از جام جهانی به طور مداوم به تیم ملی دعوت می‌شده، اما مصدومیت، مشکلات فراوانی را برای او ایجاد کرد و او در فصل جدید تنها در دو بازی آخر تیمش به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفت.»

 

قلعه‌نویی آن روز‌ها به خاطر دعوت نشدن رضا عنایتی خیلی انتقاد می‌کرد و برانکو هم گهگاه جواب این انتقاد‌ها را می‌داد. بعد از جام جهانی قلعه‌نویی هم مثل دیگر مربیان ایران از عملکرد تیم ملی رضایت نداشت و به انتقاد از مسائل فنی پرداخت.

 

بعدها اما کسی فکر نمی‌کرد این دو به خاطر وجه اشتراک اختلاف نظر با کی‌روش تبدیل به دوست گرمابه و گلستان هم شوند. امیر و برانکو از سال گذشته این دوستی را مستحکم کردند به شکلی که گهگاه حتی به دفاع از هم می‌پرداختند. به طور مثال وقتی سر ماجرای جذب بازیکنان اوکراینی از برانکو انتقاد شد، امیر دفاع جانانه‌ای از او داشت و گفت: «سرمربی پرسپولیس آن‌قدر اخلاق‌مدار و خوب است که این وصله‌ها به او نمی‌چسبد. آقایان همان پروسه‌ای که علیه قلعه‌نویی به کار بردند، این بار می‌خواهند بر سر برانکو پیاده کنند. پروژه امروز زمین زدن برانکوست. آن‌ها چیزی گیر نیاورده‌اند، اکنون گیر داده‌اند به برانکو. خاطرتان هست که در دو سال گذشته چه کار‌هایی علیه من کردند.»

 

حالا اما انگار اتفاقات به سمتی می‌رود که آسمان روابط این دو را دوباره تیره و تار خواهد کرد. مربی کروات بعد از بازی با ذوب‌آهن داوری‌ها را به نفع اصفهانی‌ها خواند و کنایه‌آمیز گفت که داور گول خورد، چراکه کمال با وجود دریافت کارت زرد از بازی بعدی محروم نیست. بازی بعدی پرسپولیس با سپاهان است! بی‌شک کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با سپاهان و پرسپولیس حیاتی است. امیر قلعه‌نویی کلاً نسبت به این مسئله حساسیت دارد که بگویند داوری به نفع او و تیمش است. این حساسیت هم از سال‌ها قبل وجود دارد. مثلاً بعد از دو اشتباهی که در بازی استقلال و نساجی به نفع سپاهان شد، قلعه‌نویی در برنامه ۹۰ گفت: «سپاهان امسال از داوری ضربه زیادی خورده است» این نشان می‌دهد او تفکر متفاوتی نسبت به این مسئله دارد. حالا باید دید آیا رابطه امیر و برانکو شکرآب می‌شود!

دیدگاه خود را به ما بگویید.