تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

دو روی وزارت خارجه؛ چرا تیم ظریف تاخیر فاز دارد؟!

وزارت خارجه دو رو دارد؛ یک روی حسن ظن و اغماض و لاپوشانی که منفعلانه به اروپا و آمریکا نشان می دهد و روی دوم، روی جنجال و خشم و توهین و حتی تحریف است که به منتقدان و صاحب نظران نشان داده می شود.

به گزارش قائم آنلاین،  محمد ایمانی فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

پس از آن که سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت “آزمایش‌های موشکی میان‌برد تهران را محکوم می کنیم”، انگلیس و فرانسه با ادعای اینکه آزمایش موشکی ایران بی ثبات کننده منطقه است، از شورای امنیت خواسته‌اند روز سه‌شنبه در این مورد جلسه غیرعلنی برگزار کند. متحدان دنباله رو آمریکا در NATO خط را از دولت ترامپ گرفته اند؛ فرار به جلو و طلبکاری، به جای عذرخواهی درباره عدم پایبندی به تعهدات خود در برجام.

اما این طرف چه خبر است؟ وزارت خارجه دو رو دارد؛ یک روی حسن ظن و اغماض و لاپوشانی که منفعلانه به اروپا و آمریکا نشان می دهد و همین، مانندبنزینی است که بر آتش طمع و طلبکاری آنها ریخته می شود. روی دوم، روی جنجال و هیاهو و خشم و توهین و اتهام و حتی تحریف است که به منتقدان و صاحب نظران نشان داده می شود.

همزمان باتحرکات موذیانه اروپا پس از هفت ماه تعلل، آقای ظریف ادعا می کند “فروش نفت محور کانال مالی اروپا با ایران است. اطلاعات مقدماتی مثبتی برای ثبت کانال مالی از طرف اروپایی‌ها به ما رسیده است. در مجموع امیدواریم در روزهای آینده خبرهای خوبی در این مورد بشنویم” و  آقای عراقچی در نقش سخنگوی اروپایی ها می گوید “FATF جزو الزامات سازوکار ویژه مالی اروپا است”.

چرا ظریف و عراقچی این قدر از اتفاقات روز جا می مانند یا اصرار دارند نشان بدهند که از مسائل عقب هستند؟! چرا خسارات قابل پیش بینی و پیشگیری ناشی از تنظیم و اجرای نادرست برجام را به جای سال ۹۲ در سال ۹۷ متوجه شده اند؟ و چرا امروز بخش اروپایی ناتو را که به تصریح وزیر اطلاعات، به حوزه #ناتوی_اطلاعاتی هم کشیده شده و علیه ایران فعالیت می کند، همچنان شریک وانمود می کنند؟ مشکل از کجاست؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.