تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

مناسب‌ترین فرد برای ریاست جمهوری آمریکا من هستم

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) ضمن انتقاد از دونالد ترامپ، خود را مناسب‌ترین شخص برای ریاست جمهوری کشورش دانست.

به گزارش قائم آنلاین، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) اعلام کرد وی «واجد شرایط‌ترین شخص» برای ریاست جمهوری آمریکاست.

وی که برای معرفی کتاب جدیدش به شهر «میزولا» در ایالت مونتانای آمریکا سفر کرده بود، گفت: تا آنجایی که بتوانم با شما رو راست هستم. من فکر می‌کنم که واجد شرایط‌ترین شخص در این کشور برای رئیس جمهور شدن من هستم. مسائلی که ما به عنوان یک کشور امروزه با آن مواجه می‌شویم، مسائلی هستند که من می‌توانم آن‌ها را حل کنم. مسائلی که من در کل زندگی‌ام روی آن‌ها کار کرده‌ام.

بایدن در ادامه افزود: هیچ کس نباید این پست (ریاست جمهوری) را اداره کند مگر اینکه اعتقاد داشته باشد واجد شرایط این کار است. من همه این کار‌ها را در طول زندگی انجام داده‌ام؛ مسائلی که بسیار حیاتی هستند مثل قشر متوسط جامعه و سیاست خارجه، این‌ها مسائلی هستند که من اطلاعات زیادی درباره آن‌ها دارم. پرسش اینجاست که ما می‌خواهیم به چه کشوری تبدیل شویم؟ ما می‌خواهیم چه کار کنیم؟ ما چه کسی هستیم؟ چه من رئیس جمهور آمریکا شوم و چه نشوم و هر کس دیگری هم که رئیس جمهور شود، من همه تلاشم را می‌کنم که او پیروز شود. ما نمی‌توانیم ۴ سال دیگر را اینگونه سر کنیم.

او همچنین اعلام کرد: من دو نوه دارم که مرا دوست دارند و دلشان می‌خواهد من کنارشان باشم. من می‌خواهم در کنارشان باشم که از آن‌ها مراقبت کنم؛ بنابراین ما به عنوان یک خانواده باید این تصمیم را بگیریم که آیا می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا نه. ما این تصمیم را تا شش هفته و نهایت دو ماه آینده اتخاذ می‌کنیم.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که جو بایدن در تلاش است کمپین انتخاباتی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را راه اندازی کند و ارتباط نزدیک او با «باراک اوباما»، رئیس جمهور سابق آمریکا که محبوبیت بالایی در میان مردم آمریکا دارد، بایدن را به یک رقیب سرسخت برای «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور کنونی آمریکا تبدیل خواهد کرد. این درحالی است که جو بایدن اعلام کرده هنوز تصمیم جدی برای نامزدی در دور بعدی انتخابات آمریکا را نگرفته و باید درباره آن با خانواده اش مشورت کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.