تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

توصیه‌ای در توجه به توصیه‌های امام‌ خمینی(ره) برای جهان اسلام

امام جمعه بزرگترین مسجد نروژ گفت: اگر مسلمانان از همان ابتدا به توصیه‌های امام خمینی(ره) در مورد وحدت مسلمانان گوش می‌دادند و به آن‌ها توجه می‌کردند، اکنون با معضل اختلاف و تفرقه روبرو نبودند.

به گزارش قائم آنلاین، مولوی محبوب رحمان در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از برخی از کشورهای اسلامی که به دنبال عادی سازی روابط‌شان با رژیم صهیونستی هستند، اظهار کرد: ما مسلمانان مشکلی با یهودیان نداریم بلکه مسئله ما با صهیونیست‌هاست و اقدام برخی کشورهای اسلامی برای عادی‌سازی روابط‌شان با صهیونیست‌ها امری مردود است و آن‌ها باید از انجام چنین کاری خوددارری کنند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران و با اعتقاد به این‌که «برگزاری این‌گونه  کنفرانس‌ها می تواند در ایجاد وحدت بین مسلمانان تاثیرگذار باشد»، افزود: امام خمینی نقش به سزایی در ایجاد وحدت بین مسلمانان داشتند و اگر مسلمانان از همان ابتدا به توصیه‌های ایشان توجه می‌کردند و به صورت عملی در راستای ایجاد وحدت تلاش داشتند قطعا در حال حاضر با مشکلات کنونی روبرو نبودند و به این میزان در جهان اسلام اختلاف و در گیری وجود نداشت .

این فعال اسلامی در نروژ اظهار کرد: در راستای وحدت ضروری است که مسلمانان اختلافات را گرچه ممکن است برخی اوقات لذت نیز داشته باشد، کنار بگذارند و برای حل مشکلات کنونی جهان اسلام دور هم جمع شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.