تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷.::. ساعت : ۴:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

حرکت بسیج تداوم فرهنگ و اندیشه ناب اسلامی است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: بدنه‌ جامعه در اجتماع منسجم و متحد جمعیتی به نام بسیج شکل گرفته است که معنای بسیج تداوم حرکت انبیاست.

به گزارش قائم آنلاین، آیت الله علی معلمی در دیدار با مسئولان شهرستان قائم‎شهر ضمن گرامیداشت ایام هفته بسیج، اظهار کرد: حضور همه‌ اقشار مختلف از بدنه‌ جامعه در اجتماع منسجم و متحد جمعیتی به نام بسیج را شکل می‌دهد که جهانیان عملکرد و رشادت آن را در دفاع مقدس، به چشم خود دیدند.

وی افزود: اگر به تاریخ مراجعه کنیم همه‌ی پیامبران در برابر قدرت‌های طاغوتی زمان خود به پیروزی رسیدند ولی بعد از آن امت‌ها دچار انحراف شده و از مسیر پیامبرانشان گمراه می‌شدند.

نماینده‌ مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط قبل از انقلاب بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، خدمت رسانی به ملت رو به فزونی بوده است و این را در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه می‌توان به وضوح دید اما باید آن را تبیین و انعکاس داد.

امام جمعه‌ شهرستان قائم‌شهر در ادامه با بیان اینکه در برابر زورگویی‌های استکبار جز استقامت و مقاومت معنا ندارد، خاطرنشان کرد: وجود امام مظهر اقتدار و عزت برای ملت بود، امام نیامد که شاه را بیرون کند و خود جای اون بنشیند، امام از کاخ نشینی نفرت داشت و آمد تا براساس موازین ارزش‌های اسلامی تحول ایجاد کند و حتی در جاهایی هم گله بر زبان می‌آورد که چرا برخی در داخل ضمن نهی وابستگی به آمریکا اما به دنبال آن هستند.

معلمی گفت: امام علاقه بسیاری به بسیج داشت و این را می‌توان از تعابیری چون «بسیج لشگر مخلص خداست ، بسیج مدرسه ی عشق است، بسیج شجره ی طیبه ، میقات پابرهنگان و …»که در مورد بسیج بیان می کرد، پی‌برد که در حقیقت حرکت بسیج در تداوم حرکت انبیا و پیاده کردن ارزش‌های اسلامی‌، الهی در جامعه است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.