تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

فیفا فدراسیون فوتبال ایران را نقره داغ کرد

پس از آنکه داماش گیلان از لیگ برتر سقوط کرد، با مشکلات زیادی مواجه شد و به دلیل مشکلات مالی و فرار از جرایم مالی به شهر باران تغییر کرد، اما در نهایت پس از مدتی با تغییر سهامداران و مالکان باشگاه، مجددا نام این تیم به داماش گیلانیان تغییر یافت.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو، حالا پس از حدود چهار سال از این اتفاقات و تغییر نام‌ها، داماش گیلانیان که جزو تیم‌های لیگ دسته دوم است، در عین شگفتی توانست برابر ماشین‌سازی تبریز به پیروزی رسیده و تا مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند، اما حالا مشکل بزرگی مقابل این تیم قرار گرفته است.

بعد از صعود داماش گیلانیان به مرحله نیمه نهایی جام حذفی، فیفا نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده و عنوان کرده که سازمان لیگ در گذشته اعلام کرده بوده که باشگاه داماش گیلان ورشکست شده ولی اکنون در حال ادامه فعالیت خود است.

فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده علاوه بر اینکه داماش گیلانیان و داماش گیلان ۱۶بازیکن مشترک دارند، نام آنها نیز با هم تفاوتی نداشته و این نوعی تخلف محسوب می‌شود که این موضوع به تایید مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز رسیده است.فیفا به دلیل اینکه مشخص نیست وضعیت باشگاه داماش گیلانیان و فعالیت آن به چه نحوی است، سازمان لیگ فوتبال ایران را ۱۹ هزار فرانک سوئیس جریمه و متهم به همکاری با این باشگاه کرده است که بدون شک این پرونده در آینده نیز ادامه‌دار خواهد بود و ممکن است با جرایم دیگری هم همراه شود.

محمدرضا کشوری‌فرد، دبیر و سهیل مهدی، مسؤول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ عنوان کردند که نامه جریمه فیفا فعلا به دست آنها نرسیده و ممکن است این نامه اکنون در کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.