تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

افشاگری کیروش از فساد و حمایت سازمان یافته در پرسپولیس

پس از اینکه برخی رسانه ها کنفرانس خبری کارلوس کیروش راتحریم کرده و از بازتاب آن به دلایلی که تنها برای خودشان معتبر است، خودداری کردند اما اصحاب رسانه های مستقل و البته بعضاً مشکل دار با کیروش مثل سایت گل، در نشست خبری او شرکت کردند و با صحبتهای عجیبی که کیروش انجام داد، […]

به گزارش قائم آنلاین، پس از اینکه برخی رسانه ها کنفرانس خبری کارلوس کیروش راتحریم کرده و از بازتاب آن به دلایلی که تنها برای خودشان معتبر است، خودداری کردند اما اصحاب رسانه های مستقل و البته بعضاً مشکل دار با کیروش مثل سایت گل، در نشست خبری او شرکت کردند و با صحبتهای عجیبی که کیروش انجام داد، بار دیگر پرده ای دیگر از فساد سازمان یافته و هماهنگ در جهت حمایت از تیم پرسپولیس در سالهای اخیر افتاد. چرا که کیروش در این نشست خبری به چگونگی جذب مافیایی وحید امیری و سید جلال حسینی در تیم پرسپولیس از طریق افشین پیروانی و حسین هدایتی اشاره مستقیم کرد.

کارلوس کیروش که به صراحت لهجه معروف است فسادی که پشت سر باشگاه پرسپولیس وجود داشته می دیده و به همین دلیل، مهره منفور بسیاری از رسانه ها که در مافیای رسانه ای سرخ قلم می زنند و در جهت سانسور حقایق مطالب خود را تنظیم می کنند، تلقی می شود. تنش بین کیروش و برانکو، بسیار عمیق تر از آنچه هست که علاقه مندانبه فوتبال تصورش را بکنند چرا که او در آخرین افشاگری خود علیه پرسپولیس و برانکو به موردی اشاره کرد که باید باید فاتحه این فوتبال را خواند. موردی که طبیعتاً هواداران پرسپولیس دوست ندارند باورش کنند اما در طول سالهای گذشته این چتر حمایتی وزارت ورزش و حمایت همه جانبه مافیای رسانه ای بوده که این تیم را به جلو هدایت کرده و نه لزوماً دانش برانکو ایوانکویچ . کیروش از پشت پرده اتفاقاتی که در پرسپولیس رخ می داد خبر داشته و می دانست برانکوی که تا قبل از آمدن به پرسپولیس با رزومه ضعیفش برای موفقیت دست به چه کارهایی زده و از آن مهمتر تلاش و برای تضعیف جایگاه سرمربی تیم ملی و احتمالاً جانشینی او در سالهای آتی را نیز حس کرده بود. در ادامه توجه شما را به بخش مهمی از صحبتهای کیروش که توسط رسانه های حامی پرسپولیس سانسور شد جلب می نماییم.

 

 منصوریان می خواست به استقلال برود و تازه سرمربی این تیم شده بود، استقلال با جلال (حسینی) پیش قرارداد امضا کرده بود و قرارداد وحید امیری با استقلال هم امضا شده بود. آقای هدایتی آمد و سرمیز یک بسته پول از جیبش در آورد، به من نشان داد و دوباره در جیبش گذاشت و گفت اجازه بده ما با دو بازیکن اینجا مذاکره کنیم، به او و همراهانش گفتم اگر حرفی دارند در حضور همه با بازیکنان بزنند ولی کسی حق ندارد در اردوی تیم ملی جلسه مذاکره بگذارد. اما بعد از اینکه به اتاقم رفتم، «افشین پیروانی» مقدمات ملاقات آن ها را در ساعت یک و نیم نیمه شب فراهم کرد من بعدا از این موضوع مطلع شدم. بعد از آن گفتم تا وقتی که من در تیم ملی هستم، هیچ ایجنتی، هیچ دلالی و هیچ باشگاهی برای مذاکره حق ندارد به اردوی تیم ملی بیاید. ولی رفتند گفتند کی روش پول گرفته و اجازه داده در اردو با بازیکن قرارداد ببندند.

 

درود به شرف محمد حیرانی از سایت طرفداری که فارغ از هرگونه ملاحظه رنگی که این روزها تنها به خاطر یک تیم خاص انجام می شود، موارد مطرح شده در جلسه با کیروش را شجاعانه بیان کرد.

 

با توجه به اعترافات موجود حسین هدایتی در این زمینه، نقش مافیایی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در این قضیه محرز است و وزیر ورزش وقت و مهدی تاج می بایست نسبت به این اتفاق پاسخگو باشند که به چه علت در قبال دریافت مبلغی از حسین هدایتی، مجوز ورود هدایتی به اردوی تیم ملی داده شده است؟  وزارت ورزش می بایست به نمایندگان مجلس و افکار عمومی پاسخگو باشد که چطور درست در زمانی که وحید امیری و سید جلال حسینی کارشان با پرسپولیس تمام شده بود، به یکباره دستور توقف نقل و انتقالات استقلال صادر شد و در همان برهه، دو بازیکن فوق با توجه به جزئیاتی که کیروش ارائه کرد سر از پرسپولیس در آوردند؟

 

فساد سازمان یافته در پرسپولیس این تیم را منفور می کند

 

در هر صورت هر روز که می گذرد، فساد سازمان یافته در فوتبال ایران در حمایت از تیم پرسپولیس بیشتر آشکار می شود و دود این اتفاق نیز در چشم این تیم خواهد رفت، چرا که هواداران واقعی این تیم نیز دوست ندارند با روشهای کثیف و ناجوانمردانه به موفقیت برسد و هر روز نیز از محبوبیت این تیم در سراسر ایران کم می شود به طوری که روزگاری با استقبال گرم در شهرهای مختلف از پرسپولیس میزبانی می شد و لی حالا به سبب همین اتفاقات، با سنگ و آجر و فحاشی نسبت به این تیم، میزبانی می شود و ناکامی این تیم در رقابتهای آسیایی و قهرمان نشدنش در لیگ قهرمانان آسیا به یک خوشحالی عمومی برای عموم هواداران فوتبال تبدیل می شود چرا که پرسپولیس اکنون در موضع ظالم و سایر تیمهای لیگ برتر در موضع مظلوم قرار گرفته اند و معمولاً افکار عمومی از مظلوم حمایت می کنند و عوام فریبی و فرافکنی رسانه های سرخ نیز در انحراف اذهان عمومی در مظلوم جلوه دادن پرسپولیس نیز بی فایده است همانطور که مجید جلالی در پایان بازی پرسپولیس و پیکان، با جسارت و شجاعت بالایی از حق مطلب در این زمینه دفاع کرد و تمامی این جوسازی ها را ناشی از تلاش قلم فروشان در جهت منافع تیم محبوبشان و سانسور حقیقت دانست.

 

شاید بهتر باشد یکبار برای همیشه وزارت ورزش در خصوص افشاگری فوق و لاپوشانی جعل قرارداد مهدی طارمی و عدم اجازه به رسانه های مستقل برای پیگیری آن پرونده پاسخگو باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.