تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۹۷.::. ساعت : ۵:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

یک‌جانبه‌گری‌های سعودی‌ها عامل فروپاشی شورای همکاری خلیج‌فارس

امام جمعه زیراب در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: یک‌جانبه‌گری‌های سعودی‌ها، اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس را هم خسته کرد و به بیان تحلیل‌گران، این شورا در حال فروپاشی است.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زیراب به واقعیت‌های بازار انرژی در خاورمیانهاشاره و اظهار کرد: واقعیت‌های بازار انرژی نشان داد که امریکا نمی‌تواند مانند گذشته به اهداف خود دست پیدا کند و در حال حاضر بر جهان ثابت شد که ایران کشوری با ثبات در منطقه است و عملکرد ایران در راستای منافع ملی خود در امت اسلام است.

وی سپس با اشاره به یک‌جانبه‌گری‌های سعودی‌ها در منطقه تاکید کرد: کشور عربستان با همه ولخرجی‌هایی که انجام داد هر روز منزوی‌تر می‌شود.

امام جمعه زیراب افزود: یک‌جانبه‌گری‌های سعودی‌ها، اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس را هم خسته کرد و به بیان تحلیل‌گران، این شورا در حال فروپاشی است.

رضایی خاطرنشان کرد: حضور وزیر خارجه قطر برای ائتلاف ۵ گانه با حضور ایران و قطعنامه ضد‌حقوق بشری با پیش‌نویس کانادا و امریکا رای نیاورد هم بیانگر قدرت ایران است.

وی به وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی اشاره و اظهار کرد: آینده خاورمیانه متعلق به محور مقاومت است و در چند سال اخیر هم هر‌گاه که رژیم صهیونیستی اراده می‌کرد به کشور‌های همجوار حمله می‌کرد ولی امروز شاهد آن هستیم که منطقه کوچکی مانند غزه، رژیم صهیونیستی را به چالش می‌کشد و رژیم صهیونیستی مانند کلاف‌سر در‌گم در مقابل موشک‌های حماس قرار دارد.

امام جمعه زیراب ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) خاطرنشان کرد: انتظار امام حسن عسکری(ع) و ائمه معصوم از شیعیان آن است که دوران غیبت را تحمل کنند و بردباری و استقامت نشان دهند.

رضایی با انتقاد از ریاست‌طلبی‌ها و مقام‌خواهی‌ها در جامعه تصریح کرد: مقام‌خواهی و ریاست‌طلبی گمراه‌کننده و خطر‌ناک است و در جامعه شاهد ریاست‌طلبی‌ها و مقام‌خواهی‌ها هستیم و دست‌یابی به مقام و مسئولیت با استفاده از وسایل غیر‌مشروع و تخریب دیگران با ارزش‌های اسلامی مغایرت دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.