تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۹۷.::. ساعت : ۵:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دشمن‌شناسی مهم‌ترین وظیفه امروز دانش‌آموزان

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور از راهیان نور به عنوان تداوم بخش راه شهدا یاد کرد و گفت: وظیفه امروز دانش آموز دشمن شناسی است.

به گزارش قائم آنلاین، سردار علی صابر ماهانی در مراسم افتتاحیه رسمی و تجلیل از فعالان راهیان نور مازندران اظهار کرد: راهیان نور در واقع تداوم راه شهدا است بنابراین اولین درس از شهدا از جمله شهید فهمیده این است که وی می خواست حرف امام راحل را عملی کند.

وی افزود: وظیفه امروز دانش آموز دشمن شناسی است و دانش آموزان باید به راه و فرمان رهبری توجه داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور با بیان اینکه امروز با دشمنان وحشی روبرو هستیم که به خودرو حامل دانش آموزان رحم نمی کند گفت: دانش آموزان بسیجی امروز باید دشمن شناسی داشته باشند و بصیرت افزایی کنند.

این مسئول نکته کلیدی در راهیان نور را ضیافت و زیارت بامعرفت عنوان کرد و گفت: راهیان نور یک حرکت تربیتی است و راهیان نور دانش آموزی کار مشترک بین آموزش و پرورش و بسیج است.

ماهانی باتاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد: و از راویان راهیان نور خواست تا به مخاطب شناسی توجه اساسی داشته باشند.

وی اخلاص و عشق به امام راحل را الفبای بسیجی بودن یاد کرد و گفت: راویان نور به الگوی تربیتی در راهیان نور توجه داشته باشند و برای ترویج نشر ارزشهای دفاع مقدس تلاش کنند.

فرمانده سپاه کربلا نیز با بیان اینکه راهیان نور قدمگاه شهدا است خواستار بهره گیری از فیوضات معنوی حضور در اردوهای فرهنگی شد.

سردار محمد حسین بابایی گفت: جنگ تحمیلی تقابل جبهه حق و باطل بود و در این دفاع، شماری از فرزندان این مرز و بوم جادوانه به شهادت رسیده اند، به گزارش مهر ، راهیان نور قدمگاه شهدایی بود که به سمت نور رفتند و خون بسیاری از این رزمندگان در سرزمین های عملیاتی ریخته شد و این مناطق قدمگاه حضرت رضا (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی گفت: راهیان نور بازدید از مناطق تاریخی و باستانی نیست بلکه این مسیر پیونددهنده به نور و حق است و باید از این سفر زیارتی توشه برداشت.

فرمانده سپاه کربلا با اظهار اینکه جنس شهدا از نور است خواستار بهره گیری از فیوضات معنوی راهیان نور شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز با اظهار اینکه دانش آموزان باید حافظ میراث شهدا و رزمندگان دفاع مقدس باشند عنوان کرد: راهیان نور در عرصه داخلی و خارجی دارای پیام های متعددی است زیرا ایثار و شهادت برای ایران یک ایدئولوژی محسوب می شود.

عسگری نیکزاد افزود: در راهیان نور بین نسل های مختلف جامعه ارتباط برقرار می شود و این راهیان نور نوجوان و دانش آموزان را برابر تهدیدات واکسینه می کند.

نیکزاد گفت: در سالهای قبل بیش از ۷۶ هزار نفر از دانش آموزان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.