تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷.::. ساعت : ۴:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

برخورد جدی با دست‌درازی برخی سودجویان به موقوفات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: برخی مواقع در بعضی از شهرهای مازندران شاهد تعرض و دست درازی برخی سودجویان به اراضی و املاک موقوفات هستیم که اوقاف مازندران به‌صورت جدی با آن‌ها برخورد می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در همایش متولیان موقوفات شرق مازندران که در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد، اظهار کرد: اوقاف و متولیان موقوفات در کنار یکدیگر با هدف اجرای امینانه نیت واقف فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حفظ و حراست از موقوفات خط قرمز سازمان اوقاف است، افزود: نباید به‌خاطر منافع دنیایی آخرت خود را بفروشیم و کسانی که در ملک موقوفه قرار دارند و یا بخشی از مدیریت موقوفات را عهده‌دار هستند می‌بایست طبق موازین شرعی عمل کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران دفاع از حق و حقوق موقوفات و اجرای امینانه نیت واقف را وظیفه ذاتی متولیان موقوفات دانست و گفت: وقف میراث گران‌بهایی است که از گذشتگان به ما ارث رسیده و باید این موقوفات را به نسل‌های بعدی خود تحویل دهیم.

حیدری با تاکید بر اینکه باید اصل موقوفه حفظ شود و نباید بگذاریم ذره‌ای از حق و حقوق موقوفات توسط سودجویان ضایع شود؛ تصریح کرد: برخی مواقع در بعضی از شهرهای مازندران شاهد تعرض و دست درازی برخی سودجویان به اراضی و املاک موقوفات هستیم که اوقاف مازندران به‌صورت جدی با آن‌ها برخورد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه متولیان موقوفات باید به مسائل حقوقی وقف آگاه باشند و در محاکم قضایی از وقف حمایت کنند، بیان کرد: بروزرسانی اسناد اجاره موقوفات در راستای زنده کردن نیت واقف و اجرای امینانه یکی از وظایف متولیان موقوفات است که باید پیگیری شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اجرای امینانه نیت واقف موجب ترویج فرهنگ وقف می‌شود، گفت: متولیان موقوفات در کنار اجرای امینانه نیت واقف به مسئله تبلیغ و اطلاع رسانی اجرای نیت بپردازند تا همه مردم از آثار و برکات وقف مطلع شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.