تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ آبان ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

عقب‌افتادگی مزدی کارگران ۱ میلیون و۲۶۰ هزار تومان شد

رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها گفت: بر اساس آخرین محاسبات انجام‌شده ۸۰۰هزار تومان عقب‌افتادگی دستمزد کارگران، تبدیل به یک میلیون و۲۶۰ هزار تومان شده است.

به گزارش قائم آنلاین، فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره پیش بینی برای جلسه امروز شورای عالی کار گفت: آنچه که ما به عنوان نماینده کارگران توقع داریم این است که گزارش کمیته دستمزد را داریم و دستور جلسه شورای عالی کار را که بررسی کنیم داریم،مبالغ و راهکارها مشخص شده است و به امضای سه طرف رسیده است. در این جلسه تصمیم سازی ها انجام شده است  و توقعی که من از این جلسه دارم این است که تصمیم سازی ها منجر به تصمیم گیری شود. اینکه بخواهیم صبر کنیم و بگوییم اثرات شرایط اقتصادی را در جامعه بررسی کنیم درست نیست.

 

توفیقی افزود: جامعه حقوق بگیرکارگران جدا از ملت نیستند، و افزایش  اقلام خوراکی روی سبد معیشت آنها اثر گذاشته است. برای ما جای تعجب است که در روز معارفه وزیر کار صحبت از افزایش دستمزد کارمندان  و پرداخت در فیش حقوقی آبان ماه آنها می کند.  مگر کارمندان دولت متولی  و مسئول ندارند. واقعاً جای تعجب است که هر کس وزیر می شود از وام دادن با بازنشستگان،خدمت کردن به کارمندان دولت،بهزیستی و… می گوید اما کلمه ای درباره کارگران نمی گوید. توقع ما همین است، جز این هم نمایندگان کارگران توقع ندارند. امروز بررسی می کنیم که معیشت ۴۰میلیون کارگر چه خواهد شد.

رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها با اعلام اینکه بر اساس آخرین محاسبات انجام شده ۸۰۰هزار تومان عقب افتادگی دستمزد  که به تصویب گروه‌های سه جانبه در کارگروه مزد شورای عالی کار رسیده بود الان تبدیل به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان شده است، ادامه داد: ما می‌گوییم همان۸۰۰ هزار تومانی که در کمیته دستمزد مصوب شد، مبنا قرار گیرد و شورای عالی کار بر روی همین رقم تصمیم گیری کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.