تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ آبان ۹۷.::. ساعت : ۷:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

حضور ۷۲۴ عالم واقف در مازندران

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه 724 عالم واقف در استان حضور دارند، گفت: 80 درصد وقف‌های امسال در استان مازندران براساس نیازهای روز جامعه است.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در همایش وقف در علم و فناوری که در مجموعه بصیرت امام‌زاده ابراهیم(ع) برگزار شد، با بیان اینکه واقفین در گذشته برای اطعام دهی عزاداری سیدالشهدا و اطعام دهی به فقرا وقف می‌کردند،اظهار کرد: در بیشتر شهرستان‌های استان مازندران بیش از ۷۴ درصد وقف‌ها با نیت عزاداری سیدالهشدا و اطعام دهی است.

وی با اشاره به اینکه فقر جدیدی که در حال حاضر وجود دارد بسیار کشنده‌تر از گرسنگی شکم و آن گرسنگی ذهن است، اظهار کرد: تقویت پژوهشی و وقف در این حوزه بسیار ضعیف است.

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه خلاقیت‌های جوانان را باید جدی گرفت و به آنها فضا داد، تصریح کرد: امروز بهترین وقف در جامعه برطرف کردن مشکلات علم و فناوری است.

این مسئول با اشاره به ۵۳ وقف جدید در استان مازندران گفت: اکثر وقف‌ها امروزه منفعتی و دارای درآمد است اما سمت و سوی علم و فناوری را ندارد.

حیدری با بیان اینکه کسانی که تمکن مالی دارند با وقف می‌توانند امری ماندگار را موجب شوند، افزود: ایده و فکرهای نابی در کشور وجود دارد که به دلیل عدم وجود منابع مالی مناسب مجبور به حضور در دیگر کشورها و ارائه آن ایده به خارج کشور می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه باید دست و پای نخبگان را بوسید و به آنها خدمت کرد، گفت: وقف‌های امام حسین(ع) بر طبق روال خود جاری است اما باید وقف‌های جدید را به سمت و سوی نیاز جامعه ببریم.

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه باید در وقف اهم و مهم کرد، یادآور شد: علم را داریم اما با کمبود تجهیزاتی که جوانان باید به‌واسطه آنها در کشور پیشرفت کنند، مواجه هستیم.

این مسئول با اشاره به اینکه خیرین به نام و مدیریت خود وقف کنند، تاکید کرد: با کمک خیرین و واقفین چند دستگاه برای بیمارستانی در ساری خریداری و موجب نجات جان چندین نوزاد شد.

حیدری در پایان با بیان اینکه ۷۲۴ عالم واقف در استان مازندران حضور دارند، گفت: ۸۰ درصد وقف‌های امسال در استان مازندران بر اساس نیازهای روز جامعه است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.