تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

دخالت مستقیم ترامپ در پروژه سرپوش گذاشتن بر روابط غیراخلاقی‌‌‌اش

یک روزنامه آمریکایی فاش کرده که در جریان رقابت‌های انتخاباتی 2016، رئیس‌جمهور آمریکا شخصا در روند پرداخت پول برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌های اخلاقیش مداخله داشته است.

به گزارش قائم آنلاین، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، در گزارشی مفصل، ابعاد دیگری از تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را در زمان مبارزات انتخاباتی برای پنهان ساختن روابط نامشروع با برخی زنان فاش کرده است.

به نوشته این روزنامه، ترامپ در اوت ۲۰۱۵ و در حالی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، جلسه‌ای مخفیانه با «دیوید پکر»، مدیر عامل شرکت «امریکن مدیا» برگزار کرده و از او تقاضایی داشته است. این دیدار در طبقه بیست و ششم برج ترامپ در نیویورک برگزار شده بود.

بنابراین گزارش، او از پکر خواسته تا به کمپین انتخاباتی‌اش کمک کند و پکر نیز در مقابل پیشنهاد کرده تا با استفاده از روزنامه «نشنال ایکوایرر» که توسط شرکت تحت مدیریتش منتشر می‌شود، سکوت زنانی را که ترامپ با آنها روابط نامشروع برقرار کرده بود را بخرد.

کمتر از یک‌سال پس از این دیدار، ترامپ از پکر می‌خواهد تا بر داستان رابطه‌اش با یک مدل مجله پلی‌بوی سرپوش بگذارد و پکر نیز به‌زودی ۱۵۰ هزار دلار به این فرد (کارن مک‌دوگال) می‌پردازد تا او آشکارا در خصوص روابطش با رئیس‌جمهور آتی آمریکا سخن نگوید. بعدها ترامپ از این کمک پکر تشکر کرد.

ماجرای دیدار ترامپ با دیوید پکر در برج ترامپ و آنچه پس از آن رخ داده، تنها یکی از موارد دخالت مستقیم دونلد ترامپ برای سرپوش نهادن به ماجراهای غیراخلاقی‌اش بوده که تاکنون گزارش نشده بودند. این اطلاعات بر اساس گفت‌وگو با بیش از سی‌نفر از کسانی به دست آمده که اطلاعات مستقیم در این خصوص داشته‌اند یا اطلاعات را از طریق واسطه دریافت کرده بودند. مستندات دیگری نیز در این زمینه دخیل بوده‌اند.

این اطلاعات در مجموع ادعاهای ترامپ، تیم حقوقی او و مشاورانش را در این خصوص که وی در پرداخت پول به مک‌دوگال و یک بازیگر فیلم‌های مستهجن نقشی نداشته، رد می‌کند.

همچنین افشای این اطلاعات این احتمال را افزایش داده که شخص رئیس‌جمهور آمریکا قوانین فدرال مربوط به مبارزات انتخاباتی را نقض کرده باشد.

بر اساس اطلاعاتی که روزنامه وال‌استریت ژورنال کسب کرده، شخص ترامپ یا مستقیما درگیر تمام مراحل توافقات مزبور بوده و یا در جریان آنها قرار گرفته است. او دستور معاملات را در تماس‌های تلفنی یا در دیدار با وکیل شخصی خود، «مایکل کوهن» یا دیگران صادر می‌کرده است.

بر اساس گزارش فوق، دادستان منهتن، شواهدی را در خصوص مشارکت دونالد ترامپ در این تعاملات جمع‌آوری کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا بیست و سوم اکتبر گذشته در گفت‌وگو با وال‌استریت ژورنال حاضر نشد در خصوص اینکه برای پرداخت به زنان مزبور با کوهن صحبت کرده اظهار نظر کند و گفت: «کسی به این چیزها اهمیت نمی‌دهد.»

این پرونده در حالی در خصوص ترامپ جدیت یافته که رابرت مولر، بازرس ویژه نیز در حال تحقیق درباره دخالت احتمالی روسیه در مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ است.

حزب جمهوری‌خواه آمریکا که عقبه سیاسی ترامپ در این حزب است، در انتخابات چهارشنبه گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا را از دست داد و با روی کار آمدن مجلس نمایندگان دموکرات، پیش‌بینی می‌شود تبعات پرونده‌های قضایی برای رئیس‌جمهور آمریکا فزون‌تر گردد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.